Jednou vetou

Kalavská a Saková navštívili pacientku, ktorá bola zranená pri streľbe

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská

foto: TASR

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) a ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) v nemocnici navštívili dievča, ktoré bolo zranené pri piatkovej (31. 5.) streľbe na bratislavskej Obchodnej ulici. Na sociálnej sieti o tom v pondelok informoval Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) s tým, že keďže ide o maloletú pacientku, o jej zdravotnom stave nemôže poskytovať informácie.

Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej ulici v Bratislave, sa začal pred Ministerstvom financií SR na Štefanovičovej ulici. Útočník sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva, kde pobodal príslušníka finančnej správy. Polícia ho následne dostihla na Obchodnej ulici, na výzvy policajtov nereagoval. Na jeho zastavenie použili služobnú zbraň. Pri zásahu poranili nezúčastnenú osobu, 15-ročné dievča.

A. Kalavská rokovala s VšZP a ANS, odmieta pacienta ako rukojemníka

Dvaja muži, ktorí boli po incidente privezení do Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB), sú po operácii v stabilizovanom stave. Jeden pacient však i naďalej zostáva v umelom spánku a pod dohľadom lekárov. V pondelok to uviedla hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky