Kalavská chce preveriť situáciu v Národnom onkologickom ústave

Novovymenovaná ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.

foto: TASR

Nová ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) chce osobne preveriť situáciu v Národnom onkologickom ústave (NOÚ) v Bratislave. Avizuje stretnutia s vedením NOÚ a tiež s prednostami, primármi a vrchnými sestrami. "Rada by som počula ich pohľad na vec," tvrdí Kalavská po tom, čo sa nedávno na fungovanie NOÚ zdvihla vlna kritiky. "Pôjdem sa tam pozrieť aj osobne," povedala pre TASR.

Situáciu v NOÚ kritizoval na sociálnej sieti primár oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny NOÚ Jaroslav Mikula. V onkologickom ústave má chýbať personál, pacienti majú na operácie čakať dlho, informovala ako prvá televízia Markíza. NOÚ pre televíziu tvrdenia odmietol.

„Národný onkologický ústav je špičkové zdravotnícke zariadenie, ktoré má poskytovať služby pacientom v rámci celého Slovenska, a chcem, aby ním ostal,“ povedala Kalavská.

Sesterská komora dlhodobo upozorňuje na to, že chýbajúci zdravotnícky personál nie je na Slovensku raritou. Mnohí totiž podľa nej pre lepšie podmienky pracujú v zahraničí.

Môže vás zaujímať

Bugár bude na spoločnej kandidátke Most-Híd, SMK a MKDSZ-MKDA