Jednou vetou

Kalavská ocení najlepších lekárov, sestry a zdravotných pracovníkov

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská

foto: TASR

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) ocení najlepších lekárov, sestry a zdravotných pracovníkov. Štatút Ceny ministerky zdravotníctva SR za významný prínos v oblasti slovenského zdravotníctva majú možnosť pracujúci v rezorte získať po prvý raz. Informovala hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

„Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská si prácu lekárov, sestier a iných zdravotníckych pracovníkov pri pacientovi nesmierne váži. Myslíme si, že si zaslúžia rešpekt a úctu za svoju prácu, preto sme sa rozhodli zorganizovať prvý ročník Ceny ministerky zdravotníctva SR,“ uviedla.

V každej z kategórii budú ocenené tri osoby. Kalavská udelí cenu fyzickým osobám za pôsobenie v zdravotníckej oblasti ako prejav ohodnotenia ich výnimočných počinov za predchádzajúci kalendárny rok alebo za dlhodobý i celoživotný prínos v jednotlivých oblastiach slovenského zdravotníctva.

Cenu tvorí diplom, sklenená plaketa s vygravírovaným logom ministerstva s uvedením mena a priezviska ocenenej osoby. Finančná odmena je vo výške od 1000 eur do 2000 eur. Výška finančnej odmeny je v jednotlivých kategóriách totožná.

Pre mladých z generácie Z nie je finančné ohodnotenie v práci prvoradé

Kritériami na posudzovanie návrhov na cenu sú významné aktivity a zásluhy v prospech pacientov, mimoriadny humanitný čin pri záchrane života a zdravia prekračujúci povinnosti v práci, celoživotné dielo v oblasti zdravotníctva či mimoriadne pracovné výkony v oblasti zdravotníctva.

Návrhy na udelenie ceny posudzuje hodnotiaca komisia, ktorej závery majú pre ministerku odporúčací charakter. Bližšie informácie sú dostupné na webovej stránke rezortu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky