Jednou vetou

Kaliňák ide vysvetľovať motorku, ktorú dostal od šejka

Motorka, ktorú Kaliňák venoval múzeu dopravy

Zdroj: hlavne.sk/HF

Mašina za takmer 200-tisíc eur. Bývalý minister vnútra a súčasný poslanec Národnej rady SR Robert Kaliňák (Smer-SD) bude výboru pre nezlučiteľnosť funkcií vysvetľovať prijatie motorky, ktorú dostal ako dar od ministra vnútra Spojených arabských emirátov. Na utorkovom rokovaní výbor otvoril konanie voči R. Kaliňákovi.

AKTUÁLNE Z NR SR: Dáme deťom bagety z benzínky?

Róbert Puci ako podpredseda výboru (Smer-SD) R. Kaliňáka bránil, nakoľko nevidel dôvod na konanie, avšak jeho návrh neprešiel. Zdôrazňoval, že ministrovi z emirátov nemal zrejme nikto čas vysvetľovať, že Kaliňák nemôže daný dar prijať. Tiež hovoril, že exminister dar ani nevyužíva. „Motorka stojí v múzeu a neprijal ju ako dar, ktorý by využíval,“ povedal Puci na rokovaní výboru.

Exkluzívne foto z návštevy arabského šejka na Slovensku

Kaliňák podľa Puciho nikoho nenavádzal, aby mu taký dar bol daný. Keď ho dostal, postúpil ho vraj hneď múzeu dopravy. Puci hovorí, že Kaliňák zákon o konflikte záujmov v žiadnom prípade neporušil.

Slováci si narobili hromadu dlhov. Ako to vyzerá s amnestiou?

Ondrej Dostál (SaS) s tým nesúhlasil, aby sa konanie neotvorilo. Myslím, že by sme konanie mali začať a dať pánovi Kaliňákovi priestor,“ vyjadril sa Dostál.

Veľmi podobný názor mal aj Peter Kresák (Most-Híd). Šéf výboru Vladimír Sloboda (SaS) uviedol: „Nie sú mi známe všetky okolnosti poskytnutia daru a bol by som rád, keby sme otvorili konanie, vyžiadali si stanovisko a na základe neho prijali stanovisko,“ uzavrel Sloboda.

Na mieru vyrobený chopper od arabského šejka. Motorka v slovenských farbách, ktorú Kaliňák venoval múzeu dopravy | Zdroj: hlavne.sk/HF

Môže vás zaujímať

KORONAVÍRUS: Na Slovensku pribudli ďalšie prípady na Koronavírus