Kaliňák: Kauza okolo Mariána Kočnera pochádza z obdobia vlády Ivety Radičovej

Robert Kaliňák

Foto: TASR

Podobne ako kauza Ladislava Bašternáka aj kauza okolo Mariána Kočnera pochádza z čias vlády Ivety Radičovej. Po dnešnom rokovaní vlády to uviedol minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD). „Môžeme sa opýtať, že čo pán Sulík, pán Lipšic alebo pán Matovič urobili v tom čase, kedy sa tieto milióny týmto podnikateľom vyplácali,“ uviedol.

Podľa jeho slov, nevie o tom, že by sa počas tohto obdobia vykonávali nejaké kontroly. „V tomto prípade konal z vlastnej vôle (orgán činný v trestnom konaní, pozn. TASR), bez trestného oznámenia, na základe operatívnych informácií. Čiže z tohto pohľadu si myslím, že ak tu niekto niečo neurobil, zanedbal alebo prikryl, tak všetky otázky smerujte k blízkemu človeku pána Kočnera, pánovi Sulíkovi,“ dodal Kaliňák.

Reagoval aj na dnešné vyhlásenia opozície, že Kočner je po Ladislavovi Bašternákovi najväčšie vládou chránené zviera. Podľa neho je chránený tak akurát opozíciou. „Všetky tieto aktivity boli vykonané za vlády Ivety Radičovej. S pánom Sulíkom sa aktívne stretávali a debatovali o tom, kto má byť hlavou trestného konania na Slovensku,“ dodal šéf rezortu vnútra.

Denník N tento týždeň s odvolaním sa na informácie týždenníka Trend informoval, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) začiatkom roka podozrivo zastavila vyšetrovanie daňových podvodov, ktoré mal spáchať podnikateľ Marián Kočner. Na vratkách si mal vypýtať 8,19 milióna eur. Policajný prezident Tibor Gašpar v utorok (13.6.) pripustil, že požiada, aby postup vyšetrovateľa preveril Čižnár.

Podľa opozície končia všetky kauzy tým, že skutok sa nestal

Môže vás zaujímať

Školský zákon zakazuje diskrimináciu a obzvlášť segregáciu,tvrdí rezort školstva