Kaliňák už nemá dôveru, sú to len zvyšky straníckej disciplíny, vyhlásil Galko

Ľubomír Galko (SaS)

foto: TASR

Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) už nemá v materskej strane dôveru, sú to len zvyšky poslednej straníckej disciplíny a poslušnosti. Počas rozpravy k jeho odvolaniu to vyhlásil podpredseda SaS Ľubomír Galko, ktorý prosí Kaliňáka, aby odišiel z funkcie.

„Ste až nebezpečne poslušní. Kaliňákovo zotrvanie vo funkcii morálne devastuje Policajný zbor, našu mládež aj krajinu. Je to nielen nebezpečné, ale aj neospravedlniteľné a neprípustné,“ odkázal poslancom Smeru-SD.

Kaliňák? Železná guľa na nohe Smeru – ale na veľmi hrubej reťazi

Podľa Galka je neuveriteľné, že ľudia ako Béla Bugár a Lucia Žitňanská sa na tento morálny úpadok a rozklad Slovenska len pozerajú. „Most-Híd detinsky opakuje, že počká, kým sa niečo okolo Kaliňáka vyšetrí. Akoby nebolo jasné, že sa okolo neho nikdy nič nevyšetrí, lebo on je objektívnou prekážkou. Koľko chcete čakať dámy a páni z Mostu-Híd, 15 či 20 rokov?“ pýtal sa.

Galko preto musí konštatovať, že politici Mostu-Híd sú spolupáchateľmi tohto abnormálneho stavu. „Som viac sklamaný z ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej. Je veľavravné, že dnes do NR SR ani neprišla,“ odkázal.

K odvolávaniu reční najmä Kaliňák a Fico, podľa Nicholsonovej „hackli“ schôdzu

Na margo koaličnej SNS zase poznamenal, že ich postoj k Smeru-SD je zmesou vydierania a podriadenosti. „Kaliňák pre nich nie je to, na čom sa láme štát a morálka, ale artikel do obchodného vyjednávania so Smerom-SD,“ dodal.

Erik Tomáš (Smer-SD) vo faktickej poznámke reagoval, že z Galkovej strany to bolo výborné divadlo. „Keby to bolo v mojich rukách, nominujem vás na Oscara. Že sa nehanbíte hovoriť o čestnosti a slušnosti. Klamár, kriminálnik a bezcharakterný človek ste tu vy,“ odkázal.

Ficovi v parlamente chýbajú Dzurinda s Miklošom

Galkovi Tomáš pripomenul kauzu odpočúvania novinárov vojenskou tajnou službou v čase, keď šéfoval rezortu obrany. „Vy ste sa ani nemali stať ministrom obrany a ja pevne verím, že sa už k žiadnej funkcii s nejakou kompetenciou nedostanete. Vy ste súčasný eštebák. Neviem si predstaviť horšiu eštebácku metódu, ako je nelegálne odpočúvanie ľudí,“ dodal Tomáš.

Peter Šuca (Smer-SD) sa domnieva, že Galkovi chýba úcta, rešpekt a pokora. „Keď ste boli minister obrany, vojenské spravodajstvo bolo v dobe kamennej. Nebolo rešpektovanou organizáciou práve kvôli vám. A ľudia, ktorí nechceli plniť vaše zverské príkazy, končili na východe Slovenska,“ povedal.

Môže vás zaujímať

Kalavská priznala, že demisiu nepodala len pre stratifikáciu