Jednou vetou

MIMORIADNE: Policajti vyťahujú z kolóny kamióny s potravinami a liekmi

Odstavené kamióny na diaľnici D1 pri Zlatých pieskoch v smere Brno - Viedeň z dôvodu uzavretia štátnych hraníc v súvislosti s opatreniami proti šíreniu ochorenia COVID-19 spôsobeného koronavírusom na Slovensku, následkom čoho vznikol kolaps cestnej dopravy. Bratislava, 17. marec 2020.

Foto: SITA, Jana Birošová

Policajti vyťahujú z kolóny kamióny s potravinami, liekmi, zvieratami a ďalším dôležitým tovarom, avšak deje sa aj to, že keď policajti vytiahli kamión so živými kurčatami, aby tam neskapali, tak za týmto kamiónom išlo odrazu dalších desať s bežným tovarom.

FOTO: Nemáte rúško? Takto si ho raz dva vyrobíte ako naša čitateľka

Situácia na diaľničnom obchvate hlavného mesta začína byť kritická. „Tak toto fakt nie! Takto sa blokuje doprava a vzniká chaos. Dopravná situácia v Bratislave je ovplyvnená aj tým, čo sa deje na hraničných priechodoch všetkých našich susedov – spôsob kontroly kamiónov, otvorenosť a zatvorenost hraničných priechodov a podobne. Bratislavskí policajti robia neustále všetko, čo je v ich silách,“ informuje Polícia na facebooku.

VIDEO: Tvrdý odkaz! Pellegrini sa pre toto pustil do slovenských influencerov

V súvislosti s opatreniami, ktoré sú vykonávané na maďarskej strane hraničného priechodu ČUŇOVO – RAJKA je znížená priepustnosť nákladnej dopravy, v dôsledku čoho vznikajú na diaľnici D1, D2 a D4 kolóny, informuje ďalej Polícia.

VIDEO: Polícia letecky monitoruje dopravnú situáciu na obchvate a hlavných ťahoch hlavného mesta

LIVE: AKTUÁLNE MONITORUJEME SITUÁCIU NA DIAĽNICI D1 A D2 A NA HRANIČNÝCH PRIECHODOCH NA ÚZEMÍ BRATISLAVSKÉHO KRAJA V SÚVISLOSTI S OPATRENIAMI KTORÉ PRIJALO MAĎARSKO

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 18. marca 2020

 

Na sociálnej sieti pravidelne informuje vodičov o vývoji dopravnej situácie a apeluje na jednotlivých účastníkov cestnej premávky:

❗️ MIMORIADNA DOPRAVNÁ SITUÁCIA V BRATISLAVE ❗️➡️ Policajti vyťahujú z kolóny kamióny s potravinami, liekmi,…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 18. marca 2020

 

Na D1, D2 a D4 vznikli kolóny

V súvislosti s opatreniami, ktoré sú vykonávané na maďarskej strane hraničného priechodu Čunovo – Rajka, je znížená priepustnosť nákladnej dopravy. Vznikajú tak na diaľnici D1, D2 a D4 kolóny, informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

„Vodičov preto vyzývame, aby sa vyhli úseku diaľnice D2 od Stupavy do Bratislavy a využili predovšetkým cesty 1. a 2. triedy a miestne komunikácie – Lamačskú cestu, Jána Jonáša,“ uviedla hovorkyňa.

 

Tvoria sa kolóny a cesty sú neprejazdné

Kamióny blokujú cesty do hlavného mesta a aj priamo v Bratislave. Tvoria sa kolóny a cesty sú neprejazdné. Dôvodom sú opatrenia vykonávané na maďarskej strane hraničného priechodu Čunovo – Rajka. Polícia kamionistov vyzýva, aby dodržiavali zákon o cestnej premávke a po diaľnici jazdili len v pravom jazdnom pruhu a plne rešpektovali pokyny policajtov.

Ako uviedla bratislavská krajská polícia, svojim nezodpovedným prístupom, nerešpektovaním pokynov policajtov blokujú na diaľniciach D1, D2, D4 všetky jazdné pruhy a znemožňujú tak jazdu ostatným účastníkom cestnej premávky a záchranárskym zložkám. Vzhľadom na mimoriadnu situáciu v prípade nerešpektovania a neuposlúchnutia pokynov policajti pristúpia k represívnym opatreniam a to zadržiavaniu vodičských preukazov.

Polícia vyzýva nezodpovedných kamionistov, aby rešpektovali zákon

Bratislavská polícia vyzýva vodičov kamiónov, aby dodržiavali zákon o cestnej premávke, po diaľnici jazdili len v pravom jazdnom pruhu a plne rešpektovali pokyny policajtov. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. Dodal, že vzhľadom na mimoriadnu situáciu v prípade nerešpektovania a neuposlúchnutia pokynov policajti pristúpia k represívnym opatreniam, a to zadržiavaniu vodičských preukazov.

„Svojim nezodpovedným prístupom, nerešpektovaním pokynov policajtov blokujú na diaľniciach D1, D2, D4 všetky jazdné pruhy a znemožňujú tak jazdu ostatným účastníkom cestnej premávky, záchranárskym zložkám. Spôsobujú úplnú neprejazdnosť komunikácií ako aj prejazd Bratislavou,“ podotkol Szeiff.

Môže vás zaujímať

ŠELIGA: Podáva na Kotlebu okrem podnetu za nenosenie rúška aj trestné oznámenie