Jednou vetou

Kancelária NRSR chystá darovacie zmluvy na stavbu stožiara za vyše 35-tisíc eur

Ilustračné foto

foto: TASR

Kancelária Národnej rady (NR) SR má rozpracované desiatky darovacích zmlúv v súvislosti s výstavbou stožiara pred parlamentom. Ich hodnota prevyšuje 35.000 eur. Informoval o tom odbor komunikácie s médiami a verejnosťou NR SR.

Kancelária NR SR uviedla, že za uplynulých desať dní od zverejnenia darovacích podmienok a čísla účtu, na ktorý môžu občania posielať financie, eviduje zvýšený záujem o poskytnutie finančných príspevkov. „Vzhľadom na doterajšiu intenzitu a výšku darcovských príspevkov je vysoko pravdepodobné, že čoskoro ich celková suma dosiahne samotné náklady na osadenie stožiara,“ dodala kancelária.

Dankov 30 metrový stožiar? V minulosti boli podobné pokusy. Toto odkazuje historik

Vedúceho Kancelárie NR SR Daniela Guspana teší záujem občanov o podporu myšlienky dôstojnej reprezentácie štátnej vlajky pred parlamentom. „Tento zámer bol opakovane prehodnocovaný už aj počas dávnejších volebných období. Vo viacerých svetových metropolách sú veľkorozmerné štátne vlajky situované pred zákonodarnými zbormi či inými spoločensky a historicky významnými budovami štandardom,“ povedal.

VIDEO: Nespokojní farmári vysypali hnoj pred budovou parlamentu, prípad rieši polícia

Zemné práce na osadenie stožiara by mali podľa predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS) stáť okolo 16.000 eur plus DPH, druhá časť výstavby by mala vyžiadať 38.000 eur. Vysvetlil, že k výstavbe pristúpili aj na základe upozornenia pamiatkarov na súčasné uchytenie zástavy na Bratislavskom hrade či streche parlamentu, kde hrozí pád. Stožiar bude vysoký 30 metrov, čo je maximálna výška, ktorú podľa jeho slov povolili kompetentné úrady.

Môže vás zaujímať

Pellegrini nadbieha prezidentke, môže prevziať voličov PS