Kandidáti PS – Spolu, SaS a KDH vylúčili spoluprácu s ĽSNS

Kandidáti na poslancov Európskeho parlamentu (EP) zľava Eugen Jurzyca (SaS), Vladimír Bilčík (Koalícia PS/SPOLU) a Miriam Lexmann (KDH) počas diskusie Volebná noc – Voľby do Európskeho parlamentu v Európskom informačnom centre 26. mája 2019 v Bratislave

foto: TASR – Jakub Kotian

Kandidáti SaS, Progresívneho Slovenska (PS) - Spolu a KDH vylúčili spoluprácu s ĽSNS na pôde Európskeho parlamentu. Povedali to v nedeľnej diskusii v priestoroch Európskeho informačného centra (EIC) v Bratislave.Kandidát spoločnej kandidátky Progresívneho Slovenska a Spolu Vladimír Bilčík vyhlásil, že si spoluprácu, či už na pôde slovenských alebo európskych inštitúcii v ich koalícii nevedia predstaviť.

„Myslím si, že nebudeme spolupracovať,“ uviedol kandidát strany SaS a poslanec Národnej rady SR Eugen Jurzyca. Ako poznamenal, „my s nimi sedíme v parlamente a zatiaľ sme odolali akejkoľvek forme spolupráce“.

Je problém, že kotlebovci silnejú, myslí si politológ P. Baboš

Kandidátka KDH Miriam Lexmann takisto odpovedala, že si spoluprácu nevie predstaviť. Dodala, že si však vie predstaviť, že by jednotlivých poslancov vedela osobne konfrontovať. „ĽSNS sa často odvoláva na kresťanské hodnoty. Ja sa považujem za kresťanku a tie hodnoty vnímam inak a myslím si, že môže prísť k situácii, že sa budem snažiť tomu človeku individuálne vysvetliť ako človek človeku, prečo si myslím, že to, čo hovoria, nie je pravda,“ doplnila.

Môže vás zaujímať

Súd presunul termín pojednávania vo veci pripravovanej vraždy Klaus-Volzovej