Jednou vetou

Kauza Alena Zsuzsová: Podozrenia na jej obete narastajú

Alena Zsuzsová často používala cudzie fotografie

autorská koláž hlavne.sk, TV Markíza

Podozrenia okolo Aleny Zsuzsovej sa množia. Okrem toho, že podnikateľka z Komárna mala slúžiť ako volavka vplyvných a vysokopostavených ľudí, sa jej meno začína skloňovať okrem vraždy novinára Kuciaka (aktuality.sk) a jeho snúbenice s ďalšími vraždami. Kto všetko mal byť jej obeťou? Pokúsili sme sa zmapovať všetky podozrenia, v ktorých táto žena lieta.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Alena Zsuzsová počas policajného zatýkania | foto: TASR

AUDIO: Janka alebo Jana? Poslankyňa Cigániková nám to hneď vysvetlila

Alenu Zsuzsovú, obvinenú z objednania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, Martiny Kušnírovej začínajú policajti spájať s ďalšími zločinmi z minulosti. Objavujú sa mená ako Davide Casellato, Marek Rakovský či László Basternák. Prípady nájomných vrážd boli opäť otvorené.

Mladík poprel Holokaust na besede v synagóge: Čo mu teraz hrozí?

Daniel Lipšic | foto: TASR

Zsuzsovej meno sa však spomína aj pri plánovaní vraždy bývalého ministra vnútra a ministra spravodlivosti Daniela Lipšica a prokurátora Maroša Žilinku. Podľa medializovaných informácií mal plánovanie vraždy Lipšica a Žilinku údajne spomenúť práve obvinený z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, Zoltán A. Ten na polícií vypovedal, že neskôr malo dôjsť aj k likvidáciám Lipšica a Žilinku.

prokurátor Maroš Žilinka | foto: TASR

NAKA začala v tejto súvislosti už aj trestné stíhanie. Maroš Žilinka pôsobil v minulosti ako štátny tajomník ministra Lipšica, dnes dozoruje na prokuratúre kauzu Technopol Servis. Pripomeňme, že ide o kauzu, v ktorej sú obvinení ľudia napojení na Mariána Kočnera a nedávno sa v kauze prešetrovalo 300 strán zmiznutých zo spisu. D. Lipšic ani  M.Žilinka sa k príprave ich likvidácie nevyjadrujú.

Peter Šufliarsky, námestník generálneho prokurátora | foto: TASR

Podnikateľka z Komárna mala byť údajne tiež najatá aj na likvidáciu prvého námestníka Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky, Petra Šufliarskeho. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová. P. Šufliarsky dostal pridelenú kvôli informáciám o objednávkejeho vraždy aj policajnú ochranu.

Najbohatší kandidát na prezidenta: Tie majetky vás dostanú!

Davide Casellato

19. decembra roku 2005 došlo v centre Trnavy k brutálnej vražde. Davide Casellato, 30-ročný podnikateľ z Talianska sa aj s priateľkou po obede chystali nasadnúť do auta, keď k nim pristúpila neznáma osoba, ktorá Davida Casellata strelila bez váhania do hlavy. Následne odkráčala preč. Aj po viac ako 13 rokoch páchateľ nie je dodnes známy, a polícia po istom čase vyšetrovanie prerušila. Aktuálne sa však o tento prípad opäť intenzívne zaujíma – a to na základe zistení, ku ktorým sa prišlo počas vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

László Basternák

László Basternák | Zdroj: origo.hu

Exprimátor Hurbanova – Basternák bol zavraždený 9. júla v roku 2010, počas prechádzky so psom. Z prichádzajúceho auta na neho vystrelil vrah Štefan Kaluz. Basternák začal utekať, ale zakopol, vrah ho dobehol a z bezprostrednej blízkosti mu dvakrát strelil brokovnicou do hlavy. Výstrely počul Basternákov nevlastný syn, ktorý vybehol z domu a na auto 12-krát vystrelil. Päť rán vozidlo zasiahlo a páchateľ musel z miesta činu ujsť. Basternáka sa však neznámi páchatelia snažili predtým zavraždiť až dvakrát, nastraženou bombou a streľbou. Bombu sa však podarilo včas nájsť a streľba trafila do bránky.

Video: Polícia obvinila Zsuzsovú v prípade ďalšej vraždy

Marek Rakovský

Marek Rakovský | foto: archív

V 2. júla 2013 nasadol mestský poslanec a právnik Marek Rakovský do auta a prešiel len pár desiatok metrov v Žiari nad Hronom. Pri preradení rýchlosti pod jeho sedačkou vybuchla bomba. Rakovský v aute zhorel. Podľa medializovaných informácií za výbuchom mohli stáť pozemky, keďže Rakovský bol aj predsedom Urbárskeho a pasienkového spolku v Žiari nad Hronom.

Ján Kuciak a Martina Kušnírová

Ján Kuciak s priateľkou Martinou Kušnírovou | foto: facebook.com

25.2.2018 prijala polícia oznámenie matky Martiny Kušnírovej, ktorá sa nevedela skontaktovať so svojou dcérou. Polícia v byte našla telá Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej – obaja boli usmrtení zastrelením 21.februára 2018.  Dôkazy naznačili, že sa Martina usilovala skryť, no páchateľ ju chytil a zastrelil. O tom, že vraždy súvisia s prácou Jána Kuciaka, má svedčiť to, že okolo tiel boli poukladané nábojnice. V prostredí vrážd na objednávku sa totiž jedná o varovanie, aby sa už nikto ďalší v spornej veci neangažoval.

Všetkých ťahala za nos. Alena Zsuzsová vábila svoje obete na cudzie fotografie!

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky