Jednou vetou

KAUZA KIČURA: Dôležitý svedok je mŕtvy. Spáchal samovraždu?!

Ilustračné foto

Polícia SR

Jána Hečka našli podľa TV Markíza obeseného v jeho chate

Horská záchranná služba (HZS) zasahovala v stredisku Veľká Rača, život 45-ročného muža sa im zachrániť nepodarilo. HZS o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Podľa medializovaných informácií má ísť o muža, ktorý predal pod cenu dva byty v Bratislave v súčasnosti väzobne stíhanému bývalému šéfovi Správy štátnych hmotných rezerv Kajetánovi K. O prípade ako prvá informovala TV Markíza s tym, že Jána Hečka našli obeseného v jeho chate.

„Dňa 13. mája v neskorých večerných hodinách prijala Horská záchranná služba žiadosť o pomoc z chaty Tadeáš v stredisku Veľká Rača, kde našli 45-ročného muža slovenskej národnosti v bezvedomí. Okamžitú laickú kardiopulmonálnu resuscitáciu zahájila oznamovateľka, v rozšírenej pokračovali po príchode na miesto udalosti horskí záchranári z Kysúc a zároveň záchranári posádky rýchlej lekárskej pomoci. Napriek snahe zúčastnených záchranných zložiek sa život muža zachrániť nepodarilo a prítomný lekár skonštatoval smrť,“ informuje na svojej internetovej stránke HZS. Horská služba dodala, že telesné pozostatky nebohého muža následne záchranári transportovali z horskej chaty na Dedovku, kde boli odovzdané príslušníkom polície a obhliadajúcemu lekárovi.

Podľa stanoviska žilinskej polície v prípade úmrtia muža ohliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie, pričom bola nariadená zdravotná-bezpečnostná pitva. „Vec je preverovaná ako podozrenie z usmrtenia,“ povedala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

FOTO: Razia NAKA u bývalého šéfa štátnych rezerv Kičuru

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky