Kauza Okresný úrad: Obvinený exfunkcionár MOSTu sa zbavuje majetku ako Bašternák

Vicestarosta Rače Rastislav Žitný daroval svoj dom otcovi

autorská koláž hlavne.sk, TASR, MIPS

Bývalý funkcionár MOST-Híd a exstarosta Rače Rastislav Žitný, o ktorom sa hovorilo, že je pravou rukou ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa sa zbavil svojej nehnuteľnosti! Urobil tak krátko po tom, ako ho vlani obvinili z korupcie v kauze Okresného úradu Bratislava.

Výhody v base? Bašternák sa chystá na presun

Dom neďaleko Bratislavy, ktorý R. Žitný prepísal na otca, je obklopený udržiavanou zeleňou. | foto: jxp

 

Vieme ako fungovali skorumpovaní úradníci na Okresnom úrade. Bude z toho megaškandál!

Podľa katastra nehnuteľností dom neďaleko Bratislavy, ktorý patril ešte nedávno bývalému funkcionárovi Rastislavovi Žitnému zmenil majiteľa. Žitný ho darovacou zmluvou previedol na svojho otca Boleslava, túto zmenu zapísal kataster krátko po Vianociach, 28. decembra 2018.

Štedrý dar. Minister Sólymos poslal Bugárovi na kampaň rozprávkovú sumu

Podobným spôsobom sa v druhej polovici roka 2018 zbavoval majetku aj Ladislav Bašternák, ktorý si odpykáva päťročný nepodmienečný byt a súd nariadil prepadnutie jeho majetku, pričom prokurátor mu majetok v priebehu procesu nezaistil a Bašternák ho tak previedol na tretie osoby.

Antisystémoví až extrémistickí voliči? Favoriti prezidentských volieb ich hlasmi nepohŕdajú

Zdá sa, že rovnako to urobil aj Rastislav Žitný, ktorému majetok taktiež nezaistili. Nový majiteľ nehnuteľnosti, Žitného otec odmieta, že by sa jeho syn bál zabavenia majetku štátom, ako sa stalo napríklad v prípade mafiánov Juraja Ondrejčáka alias Piťa, Róberta Lališa alias Kýbla. „To sú naše rodinné záležitosti,“ skonštatoval Boleslav Žitný k prevodu domu v závere minulého roka.

FOTO: Ficove údajné kontakty s mafiou si preklepol aj bývalý šéf ŠtB Lorenc

Rastislav Žitný sa po obvinení z korupcie stiahol z verejného života, vzdal sa funkcie bratislavského okresného predsedu Most-Híd, tým pádom prestal vystupovať aj ako zástupca krajského šéfa Lászlóa Solymosa.„Padni, komu padni,“ povedal na margo jeho obvinenia pre hlavne.sk Béla Bugár.

Tvrdá kritika Gajdoša. Exminister zvozil náborovú kampaň do ozbrojených síl

Po Rastislavovi Žitnom sa po obvinení zľahla zem, mobil nedvíha. Pripomeňme, že v kauze Okresného úradu podľa polície udeľovali zamestnanci, na čele so šéfkou odboru životného prostredia Miroslavou G. enviropotvrdenia pre stavebníkov na základe korupčných cenníkov a nie práva. „Úplatky, ktoré brali? Za jedno povolenie od 5 do 100-tisíc eur, bolo to rozličné, záviselo od stavby,“ vyhlásil v minulosti zdroj hlavne.sk.

Prečo sa Žitný zbavuje domu? Bojí sa, že môže prepadnúť štátu? Bývalý zástupca starostu Rače na otázky hlavne.sk nereagoval.

 

FOTO: Spišák a Valúchová si užívali kočíkovanie. Okolo svojho drobčeka robia stále tajnosti

Môže vás zaujímať

Gröhling tvrdí, že rezort školstva príde o 81 miliónov eur z eurofondov