Jednou vetou

Kávička, polievočka alebo len cigaretka. Takto obedujú naši poslanci

Kto si z poslancov NR SR stihne dať obed a kto len vychutnať cigaretku?

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Rýchla kávička na terase, chutný vývar ako od mamičky, možno šťavnatý stejk alebo len jedna-dve zdravotné a šup naspäť do parlamentu niečo aj urobiť. Takto stíhajú poslanci obedovať. Len sa na nich pozrite, čo si doprajú, keď rokuje parlament...

Počas májovej schôdze Národnej rady sme si posvietili na stravovacie návyky našich zákonodarcov. Zdá sa, že niektorí poslanci sú vôbec radi, ak si môžu vybehnúť na rýchlu kávu a prehodiť mimo parlamentu aj debatu so svojimi kolegami.

Najbližší únik? Stará dobrá parlamentka

Na neďalekej terase legendárnej „parlamentky“ si náš fotograf všimol šéfa hnutia Sme Rodina Borisa Kollára, ako si vychutnáva espresso s bývalou partnerkou a momentálne „svojou“ poslankyňou Petrou Krištúfkovou. O deň neskôr si už osamote B.Kollár stihol dať aj polievku.

POZRITE SI AJ: 20. najbohatší Slovák obeduje za drobné

Nezaradený poslanec Miroslav Beblavý sa o minerálke väčšinu času počas obedovej prestávky v parlamente venoval debate s priateľmi, Ľuboš Blaha (Smer-SD) si podobne ako Kollár vychutnával kávu.

Gurmán a pôžitkári

O niečo lepšie so svojím časom počas obedovej prestávky hospodáril Juraj Blanár (Smer-SD), ktorý sa po ukončení predpoludňajšieho rokovania parlamentu ponáhľal do neďalekého nákupného centra na brehu Dunaja. Na terase ho zachytil náš fotograf, ako si pochutnáva na výdatnej porcii dobrého jedla.

ODPORÚČAME AJ: Dištancujte sa od neho, obhajuje vrahov… Kto a koho vyzýva?

Aj v radoch našich poslancov nájdeme takých, ktorí holdujú najznámejšiemu neduhu. Dve-tri zdravotné si počas obeda s pôžitkom dopriala s kolegyňou poslankyňa Natália Blahová (SaS), ktorú podľa výrazu tváre predpoludňajšia časť schôdze úplne zložila. V prípade, že je upršaný deň, tak si svoju cigaretku pred kvapkami dažďa chránia pod strieškou – takto sa vynašiel Miroslav Číž (Smer-SD).

Celú fotogalériu nájdete nižšie:

Poslanci NR SR zľaha hore: Petra Krištúfková, Boris Kollár, Juraj Blanár, Ľuboš Blaha, Miroslav Číž, Miroslav Beblavý, Natália Blahová, Boris Kollár | autorská koláž hlavne.sk

ODPORÚČAME: CELÝ ROZHOVOR – Michal Lazar EXKLUZÍVNE: K biznisu som politikov nikdy nepotreboval

FOTOGALÉRIA: (kliknite na miniatúry)

Prečítajte si aj: Nové hobby, pani poslankyňa?

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky