Kažimír: Smer-SD je zrelý na výmeny, musíme si to priznať

Minister financií SR Peter Kažimír

foto: TASR

Odchod ministra kultúry Mareka Maďariča z postu podpredsedu Smeru-SD je začiatok jeho konca v politike. V relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo to povedal Peter Kažimír, minister financií a jeden z podpredsedov Smeru-SD.

aktualizované: 16:45

„Rozhodol sa sám, podľa mňa je to jeho osobné rozhodnutie, je to začiatok jeho konca v politike. Je to moja interpretácia, ako ja vnímam jeho krok. A na to má každý právo. A to sa každému z nás raz stane, to je úplne normálna vec,“ povedal Kažimír.

Potvrdil, že v strane sa budú diať ďalšie personálne zmeny, najmä na regionálnej úrovni. Kažimír je presvedčený, že v Smere-SD sú zrelí na výmeny. „No musíme to odvážne s otvorenými očami urobiť a musíme si to priznať. Hovorím úplne naprieč všetkými štruktúrami, ktoré strana, vláda má. To je úplne legitímne,“ dodal.

Je to viac o Smere-SD ako o mne

„Čo sa týka môjho odchodu z postu podpredsedu, myslím si, že je to viac o Smere-SD ako o mne,“ odkázal Maďarič.

Maďarič sa vzdal funkcie podpredsedu Smeru-SD, pretože je presvedčený, že zmeny treba aj vo vedení strany. Nie je ešte rozhodnutý, či zostane členom vlády Roberta Fica (Smer-SD). Novým podpredsedom Smeru-SD sa stal primátor Košíc Richard Raši.

 

 

Môže vás zaujímať

Školský zákon zakazuje diskrimináciu a obzvlášť segregáciu,tvrdí rezort školstva