Jednou vetou

KDH: Výmena v CDU je príkladom vnútornej demokracie a funkčných štruktúr

Alojz Hlina predseda KDH

Foto: TASR

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) tvrdí, že výmena moci v Kresťanskodemokratickej únii (CDU) je príkladom vnútornej demokracie a funkčných štruktúr.

Uvádza sa to v stanovisku KDH, ktoré poskytol hovorca KDH Stano Župa. Zároveň KDH zagratulovalo novozvolenej predsednícke sesterskej CDU Annegret Krampovej – Karrenbauerovej.

KOMENTÁR: Nesvojprávny minister Lajčák?

Podľa predsedu KDH Alojza Hlinu kresťanskí demokrati EÚ vybudovali, teraz ju držia pokope a aj rozhodnú o tom, ako bude vyzerať v budúcnosti. „Európa potrebuje silné kresťansko-demokratické strany na to, aby sme našu európsku civilizáciu udržali a rozvíjali. Európa potrebuje CDU, CSU, ale aj KDH,“ povedal Hlina.

„CDU je príkladom strany, ktorá naozaj funguje a má za sebou pozoruhodné úspechy. Dnes, keď je Európa na rázcestí a celý svet stojí pred novými výzvami, je dôležité, aby tu bol líder, ktorý dokáže ponúknuť jasné riešenia a odpovede. Tešíme sa na nové podnety, s ktorými CDU príde a ktoré budú tak ako doteraz dobrým základom pre diskusiu o budúcom smerovaní EÚ,“ dodal europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec.

Smer-SD má jasno v prezidentskom kandidátovi, ale stále robí tajnosti

Nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú na čele CDU po 18 rokoch nahradí Annegret Krampová-Karrenbauerová. Rozhodli o tom v piatok (7.12.) delegáti zjazdu CDU v severonemeckom meste Hamburg.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky