Jednou vetou

Kiskovci majú na krku ďalší škandál: Kampaň za obecné peniaze

Zľava: Vladimír Ledecký, Andrej Kiska

Foto: Facebook, Michal Psota, koláž hlavne.sk

Kandidát strany Za ľudí Ledecký kampaňoval za obecné peniaze. Starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký po kritike organizácie inzerciu zastavil. Práve Ledecký je najvyššie postaveným starostom na celej kandidátke!

Starosta Spišského Hrhova a kandidát strany Za ľudí Vladimír Ledecký si podľa mimovládnej organizácie Transparency International Slovensko (TIS) robil predvolebnú kampaň prostredníctvom obecnej stránky na sociálnej sieti.

Ako ďalej informovala mimovládka, obec na nej zverejnila dve videá. Jedno zhŕňa úspechy obce pod vedením Ledeckého, druhé predstavuje novú rozhľadňu s prominentným priestorom pre starostu. Podľa starostu videá vyrobila obec svojpomocne a zasponzorovala ich sumou 250 eur z obecného rozpočtu.

TIS vo svojom statuse na sociálnej sieti poznamenala, že obec dlhé mesiace žiadne sponzorované statusy nemala. „Minulý týždeň – 10 dní pred voľbami – si však zrazu dva štedro zaplatila. Doteraz už mali 83-tisíc videní,“ uviedla. Špišský Hrhov má 1 700 obyvateľov.

Ledecký pre mimovládku uviedol, že v príspevkoch nie je spomenutý názov strany a ani fakt, že kandiduje. „Dal som si záležať, aby to tam nebolo spomenuté,“ povedal a vysvetlil, že išlo o ďakovné video pre občanov, v ktorom hodnotí 20-ročné výsledky svojej práce, keďže z funkcie starostu odchádza.

Podľa TIS sa dá lúčiť s obcou aj za vlastné peniaze a na vlastnej stránke. Doplnila, že Ledecký po kritike v pondelok 24. februára inzerciu zastavil.

STAROSTA SPIŠSKÉHO HRHOVA KAMPAŇOVAL ZA OBECNÉ PENIAZEStarosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký si robil predvolebnú…

Uverejnil používateľ Transparency International Slovensko Utorok 25. februára 2020

 

Strana Za ľudí pre agentúru SITA uviedla, že vo spomínanom videu nie je nikde uvedené, že Ledecký je členom strany, ani že kandiduje do parlamentu.

Dodala, že strana nepozná obsah videa a nemá s ním nič spoločné.

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky