Kiska: Nebudem sa podieľať na trápnej hre, ktorá má prekryť ministra Kaliňáka

Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky

foto: TASR

Prezident SR Andrej Kiska sa odmieta podieľať na trápnej hre s cieľom prekryť ďalšie odvolávanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), ktorého už nemôžu vystáť ani vlastní stranícki kolegovia. Odkázal to v reakcii na premiéra Roberta Fica (Smer-SD), ktorý mu poslal faktúru na 990 000 eur za používanie vládneho špeciálu na lety do Popradu.

„Prezident dostáva mesačne stovky listov od občanov, ktorí potrebujú riešiť skutočné problémy. Napríklad zlyhávanie zdravotníctva – nedostatok lekárov, vysoké ceny energií, nízke dôchodky, nehorázne konanie polície, ktorá strieľa po mladých ľuďoch, na mafiánske praktiky štátu voči vlastným občanom,“ uviedol prezidentov poradca pre komunikáciu Roman Krpelan.

>> Predseda Danko otvoril mimoriadnu schôdzu o odvolávaní ministra Kaliňáka, opozícia mu vyčíta jeho kauzy <<

Fico o poslaní listu informoval počas mimoriadnej schôdze NR SR, na ktorej Kaliňák čelí opozičnému pokusu o odvolanie. Podľa premiérových slov cítiť aj zo strany Kisku posadnutosť Kaliňákom. „Ale to bola Národná rada SR, ktorá požiadala ministra Kaliňáka, aby predložil správu o lietaní špeciálu,“ upozornil.

>> Kaliňák patrí k najschopnejším, nebudete mi kádrovať ministrov, vyhlásil premiér Fico <<

Premiér vyzval Kisku na zaplatenie letov ešte v polovici novembra. „Obraciam sa na pána prezidenta, vystavím mu normálne faktúru, aby týchto milión eur zaplatil Slovenskej republike. Pretože si myslím, že tieto peniaze musí zaplatiť. Odmietam prázdne vyhlásenia, prázdne reči, ktorých je tu v poslednom čase čím ďalej, tým viac,“ povedal vtedy predseda vlády.

Môže vás zaujímať

Premiér chce mimoriadnu bezpečnostnú radu kvôli Jaroslavovi N.