Jednou vetou

Prezident Kiska nerozumie poslancom pri voľbe sudcov

Nekonečná sága! Poslanci NR SR opäť ani v opakovanej voľbe nenavolili dostatočný počet kandidátov na post ústavných sudcov. Dnes zvolili jediné meno: Patrik Palša.

Tabletky na ukľudnenie v parlamente? Poslanec Marček chcel utlmiť Matoviča, ten ho odháňal

V utorok sa dokázali poslanci v tajnom hlasovaní dohodnúť len na 3 z 10 mien, ktoré majú predložiť prezidentovi Andrejovi Kiskovi, aby z nich vybral 6 ústavných sudcov: Pavol Boroň, Marek Tomašovič a Martin Vernarský.

Zvoliť ďalších siedmich kandidátov na ústavných sudcov je základnou povinnosťou Národnej rady (NR) SR. V stredu to pri príležitosti menovania sudcov okresných súdov pripomenul prezident SR Andrej Kiska. „Úprimne sa priznám, že som prestal rozumieť tomu, čo sa dnes v Národnej rade v súvislosti s voľbou kandidátov na ústavných sudcov odohráva. Chcel by som niekoľkýkrát pripomenúť, že je základnou povinnosťou poslancov Národnej rady zvoliť ďalších siedmich kandidátov na Ústavný súd,“ vyhlásil prezident.

Drgonec pre hlavne.sk: Kandidáti sú rovnako spôsobilí hrať MS v hokeji ako byť sudcami

Pred hlasovaním poslankyňa MOST-Híd Irén Sárkózy vyjadrila domnienku, že parlament opäť nezvolí dostatočný počet kandidátov na sudcov.

Keďže poslanci nezvolili opäť dostatočný počet poslancov, bude prebiehať ďalšia voľba. Niektorí kandidáti sa budú opätovne uchádzať o tento post už po štvrtý raz.

Harabin a Remišová: Nekompletnosť ústavného súdu im už prekáža z osobných dôvodov!

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky