Jednou vetou

Kiska odštartuje budúci týždeň sériu rozlúčkových návštev v Bruseli

Andrej Kiska

foto: Michal Psota, hlavne.sk

Prezident SR Andrej Kiska odštartuje na budúci týždeň sériu rozlúčkových návštev v Bruseli a prevezme si aj Európsku cenu za ľudské práva Sinti a Rómov. Informovali z kancelárie prezidenta.

Kiska sa v utorok 19. marca stretne s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom a predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom. Hlavnou témou rozhovorov budú nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu a aktuálne dianie na pôde EÚ.

Lukáč skončil vo funkcii riaditeľa BVS, firmu dočasne povedie S. Beňa

 „Prezident Kiska si v Bruseli prevezme tiež Európsku cenu za ľudské práva Sinti a Rómov za jeho angažovanosť v boji proti prejavom rasizmu a diskriminácie a proti vyčleňovaniu Rómov zo spoločnosti,“ uviedla z kancelárie prezidenta. Cenu od roku 2008 udeľuje Ústredná rada Sinti a Rómov v Nemecku ako ocenenie jednotlivcov a inštitúcií, ktoré vystupujú v prospech ochrany občianskych práv Sinti a Rómov.

Súčasťou programu návštevy bude aj diskusia prezidenta so slovenskými profesionálmi pracujúcimi v Bruseli a stretnutie s diplomatmi zastupujúcimi Slovensko v Európskej únii a NATO. Pracovná cesta je prvou zo série rozlúčkových návštev Kisku pred ukončením mandátu prezidenta SR 15. júna.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Novinka na hraniciach. Toto oznámil Matovič s Babišom v Prahe