Jednou vetou

Kiska podľa Rašiho klame, pomáha polarizácii spoločnosti a haní štát

Richard Raši

foto: TASR

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) obvinil prezidenta Andreja Kisku, že klame, pomáha polarizácii spoločnosti a haní štát. Poslanec NR SR Boris Kollár (Sme rodina) zase tvrdí, že Slovensko má tri zahraničné politiky. Povedali to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

„Prezident svojimi vyjadreniami haní štát. Aj ony pomáhajú polarizácii spoločnosti a extrémnym náladám,“ tvrdil Raši v diskusnej relácii. Následne spresnil, že vyjadrenia prezidenta Kisku sú „nesprávne, škodlivé a aj ony napomáhajú polarizácii spoločnosti a extrémnym náladám.“

Bugár a Remišová majú na vyjadrenia Kisku odlišný názor

Reagoval tak na vyjadrenia Kisku pre nemecký denník Die Welt, v ktorých označil Slovensko za „mafiánsky štát“. Na otázku ohľadom vyjadrení hlavy štátu v rozhovore pre nemecký denník povedal Raši, že „prezident klame“.

Prezidenta Raši obvinil i zo zneužívania mandátu prezidenta vzhľadom na to, že ešte počas trvajúceho úradu vyhlásil založenie politickej strany.

Kiska považuje udelenie pokuty za politické rozhodnutie

Útok na Kisku prišiel potom, čo sa predseda hnutia Sme rodina Kollár vyjadril, že Slovensko má tri zahraničné politiky. „My máme troch najvyšších ústavných činiteľov a každý robí inú zahraničnú politiku,“ uviedol. Následne spresnil, že zahraničná politika musí ísť z jedného centra „nech je akákoľvek.“

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky