Jednou vetou

Kiska: Polícia vyšetruje ten istý prípad tretíkrát, vyvoláva to otázky

Prezident Andrej Kiska

foto: TASR

Aj keď si polícia robí len svoju prácu, jej postup vyvoláva podľa prezidenta SR Andreja Kisku viacero otázok. Účtovníctvo firmy KTAG, ktorej spoločníkmi sú Andrej Kiska a jeho brat Jaroslav Kiska, už totiž vyšetrovala krajská kriminálka aj Národná kriminálna agentúra (NAKA). Obe prípad uzavreli s tým, že k porušeniu zákona nedošlo.

„Napriek tomu začína NAKA vyšetrovať znova, tretí raz. Osobne zaistila účtovníctvo, skopírovala disky počítačov a tretí vyšetrovateľ pán Hrušovský bude všetko preverovať znova. Ten istý prípad, tie isté dokumenty, ktoré už všetci kontrolovali,“ napísal Kiska vo štvrtok.

Kiska víta vytvorenie komisie UMB, ktorá preverí rigorózne práce

O minulotýždňovom zásahu NAKA v stredu (14. 11.) informoval týždenník Plus 7 dní. Akcia podľa neho súvisí s daňovým priznaním obchodnej spoločnosti, ktorá si mala neoprávnene uplatniť nadmerný odpočet DPH za mesiace apríl 2014, jún a november 2013.

Polícia začala trestné stíhanie vo veci v januári. Týždenník poukazuje aj na fakt, že v čase, keď polícia zasahovala vo firma KTAG, poslal súd za mreže podnikateľa Ladislava B. Ten sa však voči rozsudku odvolal.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky