Jednou vetou

Kiska pri odovzdávaní listín novým veľvyslancom ocenil slovenskú diplomaciu

Prezident SR Andrej Kiska

Foto: TASR

Diplomatickú misiu v Kuvajte bude viesť Igor Hajdušek, v Kórejskej republike Ján Kuderjavý a v Etiópii Drahomír Štos. Prezident SR Andrej Kiska im v pondelok odovzdal poverovacie listiny. V príhovore vyzdvihol, že Slovensko má dobrých veľvyslancov, o čom sa presviedča aj pri stretnutiach s inými hlavami štátov.

Šokovaní študenti: Andrej Kiska nevie, čo sa deje v jeho kancelárii

„Vždy je pre mňa potešením, keď sedím s hlavou štátu a povie mi, že máme skutočne dobrého veľvyslanca. Na to, aká sme malá krajina, tak z pohľadu veľvyslankýň a veľvyslancov sme na tom skutočne veľmi dobre,“ uviedol prezident, ktorý verí, že noví veľvyslanci budú v dobre nastavenom trende pokračovať.

Kiska vymenoval 12 nových vysokoškolských profesorov

Prezidenta, naopak, mrzí, že rodinní príslušníci diplomatov sa často vzdávajú svojich osobných kariér. „Stále sa nám, možno spolu s ministerstvom, nedarí vytvoriť podmienky pre to, aby aj partneri našich veľvyslancov mohli byť aktívnou súčasťou pôsobenia v zahraničí,“ konštatoval prezident, ktorý by si podľa svojich slov želal, aby na ambasádach videl nielen úspešných, ale aj šťastných veľvyslancov.

VIDEO: Fico robil Mikuláša v parlamente. Pozrite sa, ako sa zamaskoval?!

Pred veľvyslancami komentoval aj rozhodnutie ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD) ostať vo svojej funkcii. „Myslím si, že toto potešilo ako ministerstvo, tak aj nás všetkých, ktorým záleží na tom, aby bola zahraničná politika v dobrých rukách,“ poznamenal.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky