Jednou vetou

Kiska vypovedal kvôli údajnému vydieraniu na policajnej NAKA

Prezident SR Andrej Kiska

foto: TASR

Prezident Andrej Kiska opisoval v stredu predpoludním na policajnej NAKA svoje stretnutia s politikmi a najmä stretnutie, pri ktorom sa mu mal bývalý premiér Robert Fico vyhrážať, čo nastane ak ho nevymenuje za ústavného sudcu. Trestné stíhanie v tomto prípade začala polícia koncom februára. Andrej Kiska hovoril pred vyšetrovateľom, ale novinárom sa vyhol.

Výhody v base? Bašternák sa chystá na presun

Prezident Andrej Kiska vyšiel z budovy polície krátko pred pol jednou popoludní. Novinárom nič nepovedal, postavil sa pred nich jeho právny zástupca Daniel Lipšic.

„Pán prezident nechal vyjadrovanie na mňa,“ vyhlásil D. Lipšic s tým, že prezident uviedol, čo chcel na tlačovej besede. Podľa D. Lipšica prezident opísal na polícii svoje stretnutia s relevantnými osobami. „Priložili sme k tomu aj ďalšie dôkazy, ktoré potvrdzujú výpoveď prezidenta a teraz bude na vyšetrovateľovi a dozorujúcom prokurátorovi, aké ďalšie dôkazy budú vykonávané,“ uviedol D. Lipšic.

Prezident Kiska 22. februára hovoril, že ho mal predseda Smeru-SD Robert Fico vydierať v súvislosti s voľbou kandidátov na ústavných sudcov a jeho ambíciou byť predsedom Ústavného súdu SR. Andrej Kiska tiež uviedol,  že trestné stíhanie konateľa jeho spoločnosti KTAG je Ficovou pomstou za to, že ho Kiska nevymenuje za predsedu Ústavného súdu SR. Fico obvinenia odmieta.

Pellegrini odmietol, že by Fico vydieral Kisku

Predseda Smeru-SD hovoril, že je pripravený okamžite vypovedať vo veci údajného vydierania prezidenta. Naznačil, že to nebol on, ale Kiska, kto sa pokúšal ovplyvňovať orgány činné v trestnom konaní. Expremiér tiež zopakoval, že Kiska klamal pri financovaní prezidentskej kampane. Fico deklaroval, že má záujem, aby sa obvinenie zo strany Kisku prešetrilo čo najrýchlejšie.

Môže vás zaujímať

Video poukazuje na Kiskove klamstvo