Jednou vetou

Nenávistný súboj Fica a Kisku: Zastrašovanie, vydieranie a hnev!

Robert Fico a Andrej Kiska

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Prezident a expremiér si vymieňajú ostré obvinenia! Prezident A. Kiska dnes vyhlásil, že celé obvinenie bývalého konateľa KTAG je odplata Roberta Fica za to, že ho nevymenoval za ústavného sudcu. Prezident hovoril o vydieraní a zastrašovaní od bývalého premiéra. „Že buď ho vymenujem, alebo sa vojna okolo mňa spustí nanovo,“ vyhlásil A. Kiska. Fico odmieta, že by mal na špagáte políciu a prokuratúru a žiada ich predstaviteľov, nech reagujú! O čo ide v kauze KTAG?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Prezident SR Andrej Kiska | foto: TASR

Poradca poradcu? Bývalý poslanec Rafaj na kávičke s Dankovou pravou rukou

V apríli 2014 si chcela firma KTAG od štátu uplatniť vratku DPH v sume 146 307,82 eura. KTAG touto sumou financovala Kiskovu prezidentskú kampaň, sumu si následne dala do nákladov. Daňový úrad však uplatnenie vratky neuznal a vo veci sa neskôr začalo trestné stíhanie, nakoľko je podľa zákona aj pokus o uplatnenie neoprávnenej vratky DPH trestným činom. Andrej Kiska bol v danom čase nielen majiteľom, ale aj konateľom spoločnosti.

Štedrý dar. Minister Sólymos poslal Bugárovi na kampaň rozprávkovú sumu

Možno som mal byť dôslednejší pri príprave zmlúv a kontrole. Okamžite, keď daňový úrad prišiel a povedal, že nesúhlasí, ako to bolo účtované, a vyhodil nám to z nákladov, všetko sme doplatili, vyjadril sa pre SME v roku 2017 ohľadom kauzy Kiska. Vo vyšetrovaní nastal zvrat iba pred pár dňami, keď polícia potvrdila vznesenie obvinenia z daňového trestného činu v súvislosti s činnosťou firmy KTAG. Dňa 13. februára 2019 vyšetrovateľ finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil jednu osobu z daňového trestného činu, informovalo tlačové oddelenie Prezídia Policajného zboru. Poskytnúť ďalšie informácie vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nemohli.

Čaplovič sa pustil do Remišovej, tá sa vykrúca a posiela odkaz. Politológ hovorí o ťažkej kríze

Robert Fico | foto: TASR

K vyšetrovaniu kauzy KTAG sa vyjadril predseda SMER-SD, Róbert Fico, ktorý Kisku označil za stelesnenie toho najhoršieho, čo môže sedieť v prezidentskom paláci. Voľby v roku 2014 boli zjavne neférové. Pán Kiska postupoval vo financovaní svojej kampane podvodne a klamal štát aj slovenskú verejnosť. Hovoril, že kampaň financoval z vlastných prostriedkov a neprekročil stanovený finančný limit, vyjadril sa Fico.

Kisku označil za dépehačkára, akým je aj podnikateľ Ladislav BašternákPán Kiska je taký istý ‚dépehačkár‘ ako Ladislav B., len s tým rozdielom, že on už bol v prvom stupni obvinený a pán Kiska sedí v Prezidentskom paláci, doplnil vo svojom vyjadrení Fico. Zaujímavosťou však je, že Róbert Fico aj napriek svojim sľubom nájsť si nové bývanie aj naďalej prebýva v byte, ktorý je vo vlastníctve práve spomínaného Ladislava Bašternáka.

Kandidáti na Ústavný súd: Fica takmer roztrhali a podraz od Žitňanskej

Prezident SR Andrej Kiska | foto: TASR

Prezident Andrej Kiska s reakciou na Ficove vyjadrenie nenechal dlho čakať. To čo dnes poviem vám, aj slovenskej verejnosti sa mi nehovorí ľahko, začal prejav Kiska. Musím povedať pravdu o hanení a zastrašovaní. Počas 5 rokov firma KTAG s daňovým úradom spolupracovala a všetky financie vrátila, vysvetlil vo svojej reakcii. Vznesené obvinenie voči konateľovi KTAG označil za pomstu zo strany Róberta Fica.

Poukázal na to, že polícia vzniesla obvinenie voči Eduardovi K. presne deň po tom, čo Fico oznámil, že na post ústavného sudcu už kandidovať nebude. Kiska tvrdí, že po ukončení jeho prezidentského mandátu bude obvineným z trestného činu daňového podvodu aj on. Hrozí mi trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov, vyhlásil Kiska. Všetko sa začalo pred 5 rokmi, keď som si v prezidentských voľbách dovolil poraziť Róberta Fica. Pokiaľ by sa vtedy stal prezidentom Fico, o kauze KTAG by sme teraz nepočuli, tvrdí Kiska. Nenechám sa zastrašiť a budem sa brániť. V trestnom stíhaní bude odteraz vystupovať pán Daniel Lipšic, ktorý má moju plnú dôveru. Všetko má svoje hranice, zakončil svoj prejav Andrej Kiska.

Sme aj na facebooku a budeme radi, keď sa k nám pridáte TU

Na vyjadrenie Andreja Kisku Fico reagoval v priebehu pár minút. Už som obvinený, odsúdený a obžalovaný zo všetkých trestných činov, začínal prejav Róbert Fico. Reagoval na obvinenie zo strany Kisku, že v priebehu vyšetrovania kauzy KTAG ovplyvňoval orgány činné v trestnom konaní, a akékoľvek zasahovanie striktne odmieta. „Očakávam od polície a prokuratúry, že sa k tomuto obvineniu vyjadria,“ informoval Fico.

FOTO: Pracovný frmol? Toto jedlo mi dobíja baterky, odkazuje herec Braňo Deák

Môže vás zaujímať

NAKA pri dnešnej protidrogovej akcii na východe Slovenska zadržala 9 osôb