Kiska si želá, aby vianočná nálada ostala v srdciach po celý rok

Andrej Kiska

Foto: TASR

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska strávi Štedrý deň s rodinou v Poprade. Na poludnie sa v Spišskej Novej Vsi stretol s rodinami v núdzi, s ktorými sa naobedoval.

„Zaželal by som všetkým občanom našej krajiny, aby si tieto sviatky skutočne užili v kruhu svojich najbližších, v láske, šťastí, porozumení a aby tá nálada, vianočná nálada, ostala v našich srdciach ideálne po celý budúci rok,“ uviedol.

Ako povedal, doma pravidelne dodržiavajú isté rituály. „Včera sme už ozdobili s deťmi stromček. Bola to hlavne úloha mojej dcéry a syna, ale ja som bol, pravda, veľký pomocník. Kapor je už namočený v mlieku, to je moja úloha, dnes ho spraviť. Manželka už včera navarila úžasnú kapustnicu, spravila zemiakový šalát, takže teraz sa už robia len posledné poriadky. O chvíľku prídem domov, zapojím sa do robenia poriadkov a podvečer sa všetci stretneme,“povedal prezident.

Večeru začínajú spevom piesne Tichá noc a po prípitku majú oblátky, cesnak, med, kapustnicu, kapra, šalát a koláče.

Tento rok to budú pre nich prvé Vianoce s päťmesačným synom Martinom. „Budú to prvé jeho Vianoce v živote, ktoré si ešte veľmi neuvedomí, ale viem, že už na budúci rok budeme musieť stromček veľmi chrániť, lebo bude behať,“ dodal Kiska.

Môže vás zaujímať

Cenu ministra spravodlivosti získal za rok 2019 Pavel Traubner