Jednou vetou

Kiska vymenoval do funkcie 25 nových profesorov

Na snímke vpravo prezident SR Andrej Kiska počas príhovoru pred vymenovaním profesorov vysokých škôl

FOTO TASR - Martin Baumann

Prezident SR Andrej Kiska v stredu vymenoval 25 nových profesorov. Informovali z kancelárie prezidenta.

Medzi vymenovanými sú Ľubica Argalášová v odbore hygiena, Vladimír Danielik v odbore anorganická technológia a materiály, Marek Fabrika v odbore hospodárska úprava lesov a Alena Furdová v odbore oftalmológia.

V odbore epidemológia vymenovali Moniku Halánovú, v odbore teológia Pavla Hanesa, v odbore ochrany rastlín Kamila Hudeca, v odbore pediatrie Miloša Jeseňáka a v odbore ochrana osôb a majetku Ludvíka Juříčka.

Na organizáciu osláv 75. výročia SNP vyčlenila vláda takmer 3,5 milióna eur

Vymenovanými sú aj Radova Kasarda v odbore všeobecná živočíšna produkcia, Zuzana Kováčová v odbore slovenská jazyk a literatúra, Gabriela Lubelcová v odbore sociológia, Mária Lucká v odbore aplikovaná informatika, Tomáš Madaras v odbore matematika, Milan Margetín v odbore špeciálna živočíšna produkcia a Margita Mesárošová v odbore sociálna psychológia a psychológia práce.

Ďalšími profesormi sa stali Michal Murin v odbore výtvarné umenie, Hassam Musa v odbore ekonomika a manažment podniku, Henryk Noga v odbore odborová didaktika, Andrea Olšovská v odbore pracovné právo, Jaroslav Orosz v odbore ústavné právo, Jaroslav Šálka v odbore ekosystémové služby lesov, Milan Šimko v odbore výživa, Michal Valčov odbore religionistika a Dagmar Zsapková v odbore hudobné umenie.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky