Jednou vetou

Kiska vymenoval sedem nových rektorov vysokých škôl

Novovymenovaní rektori vysokých škôl zľava rektor Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave Roman Boča, rektorka Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre Klaudia Halászová, rektorka Vysokej školy manažmentu v Trenčíne Edita Hekelová, rektor Žilinskej univerzity v Žiline Jozef Jandačka, rektor Vysokej školy DTI v Dubnici nad Váhom Tomáš Lengyelfalusy, rektor Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave Peter Šimko a rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Libor Vozár počas vymenovania rektorov vysokých škôl prezidentom SR Andrejom Kiskom v Prezidentskom paláci 22. mája 2018 v Bratislave

foto: TASR

Prezident SR Andrej Kiska v utorok v Prezidentskom paláci v Bratislave odovzdal menovacie dekréty siedmim novým rektorom vysokých škôl.

Vysoké školstvo potrebuje zmeny, zhodujú sa politici

Rektormi sa stali Roman Boča z Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave, Klaudia Halászová zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, Edita Hekelová z Vysokej školy manažmentu v Trenčíne, Jozef Jandačka zo Žilinskej univerzity v Žiline, Tomáš Lengyelfalusy z Vysokej školy DTI v Dubnici nad Váhom, Peter Šimko zo Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave a Libor Vozár z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Prezident v utorok vymenuje aj profesorov vysokých škôl a sudcov bez časového obmedzenia.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky