Jednou vetou

Kiskov otvorený list Ficovi. Avšak na túto vec akosi veľmi rýchlo zabudol

Bývalý prezident Andrej Kiska (vpravo) sa zabával s vrahmi študentky Ľudmily Cervanovej a doteraz sa nielen, že neospravedlnil, ale sa ani vôbec nevyjadril

autorská koláž hlavne.sk, TASR, archív

V politickej strane Za ľudí to s otvoreným listom pre Roberta Fica, ktorý mu zaslal Andrej Kiska zrejme veľmi nepremysleli. Podpísať ho mal totiž radšej niekto iný než Andrej Kiska. A radšej sa mal sám pozrieť do zrkadla. Bol to práve bývalý prezident, kto sa zabával s vrahmi študentky Ľudmily Cervanovej a doteraz sa nielen, že neospravedlnil, ale k tomuto prešľapu sa vôbec nevyjadril.

Matka Ľudmily Cervanovej: Nech celé Slovensko vidí, čo urobili môjmu dievčatku!

December 2017. Na vianočnom večierku týždenníka .týždeň Štefana Hríba panuje dobrá nálada. Pozvaných je množstvo známych tvárí, medzi nimi množstvo známych ľudí aj z vysokej a komunálnej politiky.

Pustili sa do Kisku: Mal sa dištancovať a ospravedlniť

Šéfredaktor časopisu Štefan Hríb pri tejto príležitosti slávnostne oznamuje otvorenie svojho podniku: Klubu pod lampou. Vo svojom príhovore pred prítomnými verejne ďakuje ľuďom, ktorí mu pri vybudovaní podniku pomáhali. Aj Františkovi Čermanovi a Stanislavovi Dúbravickému, dvom zo siedmych vrahov študentky Ľudmily Cervanovej. Tú znásilnili a zavraždili spoločne s kumpánmi v lete roku 1976. Odsúdili ich za socializmu a aj po páde režimu. Obaja vrahovia boli počas prejavu na akcii prítomní.

Podpredseda parlamentu sa pustil do známeho novinára. Vyzýva aj Kisku

Hlavne.sk o tom niekoľkokrát informovalo. Vtedajší prezident Andrej Kiska to nepokladal za problém a pokračoval v zábave v spoločnosti vrahov. Keď sme sa ho cez jeho tlačový odbor pýtali, či to nepovažuje za nevhodné voči matke Ľudmily Cervanovej nedostali sme vtedy žiadnu reakciu.

Nevyjadril sa ani potom, čo skončil jeho prezidentský mandát. Tento týždeň však Kiskovi odvaha nechýbala, keď zverejnil obsah otvoreného listu pre Fica na sociálnej sieti. V texte expremiérovi Ficovi okrem iného píše: „Ak v tebe ešte niečo ľudské zostalo, skús pochopiť, že moc ťa zničila. Nezvládol si to. Nevieš sa jej vzdať. Nedokážeš ľudsky povedať– prepáčte, je mi to …“.  Bývalý prezident tým Ficovi pripomína vraždu JánaKuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej a vzťahy s Mariánom Kočnerom, ktorý je v tejto veci jedným z obžalovaných.

Kiskove obvinenie zrazu nie je žiadnym problémom pre budúcu koalíciu

Ako je na tom so svojím svedomím samotný Kiska nevieme. Podľa našich informácií sa pani Cervanovej do dnešného dňa neospravedlnil a na nepríjemné otázky v súvislosti s Cervanovej vrahmi doteraz neodpovedal.

Potichu sú zatiaľ aj jeho stranícki kolegovia, ktorým stretnutia s vrahmi pravdepodobne tiež neprekážajú. Alebo sa iba stotožnili so starým rímskym „čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi“?

 

Matovič: Hríb zobral tajne od Haščáka 250-tisíc eur

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky