Jednou vetou

Kiskova strana pre Fica nič neznamená, Bugára ani Danka neprekvapila

Robert Fico, archívne

Foto: TASR

Novú stranu bývalého prezidenta Andreja Kisku vníma predseda Smeru-SD Robert Fico ako problém opozície.

„Pre mňa pán Kiska neznamená absolútne nič. Myslím si, že takto ho vnímajú aj voliči strany Smer-SD. My vôbec nevnímame, neriešime. Toto je problém liberálov, opozície, toto sa Smeru-SD absolútne nedotýka,“ skonštatoval Fico.

Opozícia si vie predstaviť spoluprácu so vznikajúcou stranou Kisku

Kisku opätovne kritizoval. Spomenul napríklad jeho cesty vládnym špeciálom z Bratislavy do Popradu a zopakoval tvrdenia, že klamal pri financovaní kampane pred prezidentskými voľbami. Tvrdí, že Kiska viackrát oklamal aj jeho, napríklad pri sudcoch Ústavného súdu. Rovnako poukázal, že ho počas funkcie z „veľkých“ krajín nikto neprijal. Vidí za tým jeho „nadávanie“ na vlastnú krajinu.

Predsedu SNS Andreja Danka strana exprezidenta neprekvapila. „Možno prekvapením je len pán Šeliga, ktorý sa tváril ako občiansky aktivista …, ale taký je život. Ľudia si musia urobiť svoj názor, vysvetliť si niektoré súvislosti, konania týchto ľudí,“ reagoval. Ako poznamenal, každú novú stranu rešpektuje ako súpera v politickom boji.

Kiska oficiálne oznámil založenie strany „Za ľudí“

„Nič nové na svete,“ zhodnotil vznik Kiskovej strany líder Mosta-Híd Béla Bugár. Poukázal na to, začal na nej pracovať ešte ako prezident. „Minimálne mesiac vieme, že bude mať svoju stranu….Očakávame, že pán prezident vie, s kým vstúpil do politického ringu, tak isto k nemu budú pristupovať aj médiá a ostatné politické strany a nie ako k prezidentovi,“ doplnil Bugár.

Exprezident Andrej Kiska v pondelok oficiálne oznámil založenie novej politickej strany, ktorá sa bude volať Za ľudí. V prípravnom výbore sú s ním bývalá europoslankyňa Jana Žitňanská, exhovorca iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga, bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Mária Kolíková a poradca exprezidenta pre vnútornú politiku Michal Luciak.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky