Jednou vetou

Kisku prekvapilo,že lídri v dohode neodmietli Smer, SNS a extrémistov

Andrej Kiska

foto: TASR

Líder vznikajúcej strany Za ľudí Andrej Kiska víta, že mimoparlamentné strany Progresívne Slovensko (PS), Spolu-OD a KDH vedú dialóg a chcú spolupracovať.

Prekvapilo ho, že v dokumente, ktorý dnes predstavitelia týchto troch strán podpísali, chýba vylúčenie spolupráce so Smerom-SD, SNS a „extrémistami“. Tento postoj totiž Kiska očakáva od možných partnerov jeho strany. Dodal tiež, že bude pokračovať v debatách s opozičnými demokratickými stranami.

„Od začiatku hovorím, že celá demokratická opozícia musí občanom ukázať schopnosť spolupracovať a pripravenosť prevziať zodpovednosť za našu krajinu a vrátiť Slovensko späť všetkým ľuďom,“ reagoval Kiska na stredajší podpis dohody.

Budúca Kiskova strana: Podávame podnet na NKÚ za toto!

Kiska verí, že celá demokratická opozícia sa jasne dohodne na troch veciach. „Že vylučujeme vládu so Smerom a jeho klonmi, SNS a extrémistami, že našimi prioritami sú zdravotníctvo, spravodlivosť, boj proti korupcii a školstvo, a že naša vzájomná komunikácia bude férová a slušná,“ skonštatoval.

Predstavitelia PS, Spolu-OD a KDH v stredu podpísali dohodu o predvolebnej spolupráci. Dohodli sa v nej na vzájomnom neútočení v predvolebnej kampani a slušnej komunikácii. Chcú tiež hľadať prienik v programových prioritách budúcej vlády. Partneri avizovali, že k dohode sa môže pridať každá opozičná strana, ktorá bude s jej obsahom súhlasiť. Líder Spolu-OD Miroslav Beblavý označil Kiskovu stranu za obsahovo najbližšiu, preto je podľa neho možné, že by sa k dohode mohol pridať.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky