Jednou vetou

Kňažko vracia Gálovi úder: Si obyčajný klamár!

Kto z koho? Kňažko reaguje na reakciu Gála.

koláž hlavné.sk

Ostrá slovná prestrelka medzi hlavnými aktérmi Nežnej revolúcie ´89 pokračuje. Milan Kňažko zvažuje právne kroky proti Fedorovi Gálovi.

Nadávky a osočovanie. Potom ako Milan Kňažko slovne zaútočil na Fedora Gála, ani ten mu nič nedaroval. „Kňažko sa vyviňuje z vlastnej zodpovednosti. Vyviňuje sa na môj účet. Žiadny dialóg už neprichádza do úvahy, to je koniec akejkoľvek možnosti podať si ruku,“ povedal pre hlavne.sk Gál, ktorý Kňažkovi vyčíta, že nesie zodpovednosť za mečiarizmus na Slovensku.

Práve Vladimír Mečiar sa stal dôvodom, ktorý oboch pánov rozhádal. Fedor Gál odkázal Kňažkovi, že si s ním už nikdy nepodá ruku. Milan Kňažko najnovšie zvažuje právne kroky. ,,Gál klame a všetko čo som povedal je pravda. Je skrátka človek, ktorý klame, podvádza a prepisuje dejiny. V politike sa babrácky pohrával s mocou a utekal pred zodpovednosťou. Robí to dodnes,“ povedal Kňažko. O podaní rúk je ochotný uvažovať len za predpokladu, že Gál označí v knihe všetky časti, kde klame.

„To Gál nikdy neurobí. Zachoval sa presne, ako komunisti. Ak si so mnou nepodá ruku, nech sa mu páči, nestojím o to. Len ma prekvapilo, čo sa z neho stalo. Zvažujem ešte právny postup, ale to sa musí právnik vyjadriť. Je to naozaj nechutné, čo tam popísal,“ reagoval Kňažko na to, či by vedel niekedy s Gálom zakopať vojnovú sekeru.

Vyhrotenú situáciu komentoval pre hlavne.sk Ján Budaj, ďalšia tvár Nežnej revolúcie. ,,Nechápem Gálov postoj, ktorý uverejnil niekoľko neprávd a namiesto, aby ich jednoducho opravil, tak sa pustil do útokov voči niekomu, nielen Kňažkovi. Nechápem to. Tam sú jasné fakty. Kňažko sa ohradil voči šíreniu klamstva a v reakcií pána Gála som narátal 10. ďalších a to nie je ktovie akékoľvek uznanie chyby. Je samozrejme na nich, či si podajú niekedy ruky a uzavrú mier,“ uviedol Budaj. O ďalšom vývoji tohto konfliktu vás budeme informovať.

Prečítajte si aj: Kňažko sa zbláznil

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky