Jednou vetou

Koalícia PS/Spolu avizuje, že bude ďalej bojovať. O svojich krokoch chce informovať v pondelok

Vľavo predseda politického hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban a vpravo predseda SPOLU – občianska demokracia Miroslav Beblavý

foto: TASR – Jakub Kotian

Koalícia Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia (PS/Spolu) bude intenzívne rozmýšľať, čo ďalej. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa koalície Silvia Hudáčková. Dodala, že predsedníctva oboch strán zasadnú dnes, no o ďalších krokoch budú informovať v pondelok.

„Zamyslíme sa, opravíme veci a budeme aj naďalej bojovať za také Slovensko, aké si predstavujeme. Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí nám v kampani pomáhali a vyjadrovali podporu po celom Slovensku,“ uvádza sa v stanovisku lídrov koalície PS/Spolu. Koalícia tiež podotkla, že ich mrzí, že hlasy 200-tisíc voličov, ktorí im prejavili dôveru, nebudú zastúpené v parlamente.

Podľa neoficiálnych údajov vyhralo voľby hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) s 25,02 %. Celkovo sa po započítaní 99,91 % zápisníc do parlamentu dostalo šesť strán.

Na druhom mieste skončila strana Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) s 18,29 % a tretiu priečku obsadila strana Sme rodina s 8,24 %. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených Štatistickým úradom SR, štvrtá pozícia patrí hnutiu Kotlebovci-Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) s 7,97 %.

Do parlamentu sa ešte dostali dve strany demokratického bloku, a to SaS s 6,21 % a Za ľudí s 5,76 %. Koalícia PS/Spolu zostala s 6,96 % tesne pred bránami Národnej rady SR.

Môže vás zaujímať

Návrh EK v oblasti migrácie má podľa Sulíka v sebe skryté povinné prerozdeľovanie migrantov