Jednou vetou

Koalícia sa stabilizovala, situáciu na ministerstve obrany riešime, povedal Bugár

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár

Foto: TASR

Situácia v koalícii sa stabilizovala, nemožno však povedať, že niekedy nevzniká napätie. Ale dá sa povedať, že partneri sa to naučili riešiť bez médií, čo je najdôležitejšie. Novinárom to po rokovaní Republikovej rady v Bratislave povedal líder Mosta-Híd Béla Bugár.

„Od toho augusta si každý koaličný partner uvedomil, že si radšej toho druhého vypočuje, nebude hneď reagovať a potom nevzniká také napätie,“ povedal.

Napätie však vládne na ministerstve obrany, a to medzi súčasným vedením z SNS a štátnym tajomníkom za Most-Híd Róbertom Ondrejcsákom. „To, že ministerstvo vedie vojak (Peter Gajdoš, pozn. TASR), tak je zvyknutý na to, že vydá rozkaz, a to musí fungovať. Ale to takto nefunguje. To je ministerstvo, nie armáda. Druhá vec je, že ak minister povie, že štátny tajomník bude mať takéto kompetencie, tak bude mať len tie. Ale riešime vzniknutú situáciu, lebo si nemyslíme, že len jedna strana má pravdu,“ uviedol. Kedy sa to ustáli, Bugár nepovedal. „Samozrejme, rokujeme,“ uistil.

Republiková rada hovorila aj o vlastnom prezidentskom kandidátovi. Meno však Most-Híd ešte nemá vybraté. „Je to zodpovednosť, ale aj príležitosť zviditeľniť stranu,“ dodal Bugár.

Most-Híd chce v komunálnych voľbách o 10 percent viac zvolených zástupcov

Základným cieľom Mosta-Híd v jesenných komunálnych voľbách bude desaťpercentné navýšenie zvolených zástupcov strany. Po sobotňajšom rokovaní Republikovej rady Mosta-Híd v Bratislave to oznámil poslanec Elemér Jakab.

V súčasnosti má Most-Híd viac ako 140 starostov a primátorov a vyše 670 komunálnych poslancov. Jediným obmedzením pre miestne štruktúry strany je, že nemajú uzatvárať koalície s extrémistami, inak majú voľnú ruku. „Ak bude príležitosť, je možná aj spolupráca s SMK,“ dodal Jakab.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky