Jednou vetou

Kočner: Nič s tým nemám, nikomu som sa nevyhrážal

Zavraždený novinár Ján Kuciak a podnikateľ Marián Kočner.

foto: Hlavné.sk

V pondelok ráno otriasla celým Slovenskom správa o vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho družky. Viacerí teraz upierajú zrak na kontroverzného podnikateľa Mariána Kočnera, na ktorého aktivity mal novinár poukazovať. Čo na celú vec hovorí samotný Kočner, ktorého meno sa v minulosti objavilo na mafiánskych zoznamoch a novinárovi sa mal údajne vyhrážať?

Investigatívny novinár portálu Aktuality.sk Ján Kuciak bol počas víkendu zavraždený spoločne so svojou družkou Martinou Kušnírovou vo Veľkej Mači. V malej obci medzi Sereďou a Sládkovičovom si mladá dvojica spoločne nažívala v dome, ktorý Kuciak vlastnoručne prerábal. 27-ročný Kuciak písal predovšetkým o témach daňových podvodoch, štátnych zákazkách a podozrivých prevodoch majetkov.

Prečítajte si aj: Špeciálna linka a odmena 1 milión eur za informácie, ktoré odhalia páchateľa 

Ján Kuciak pracoval pre Aktuality.sk od roku 2015. V minulom roku sa Mariánovi Kočnerovi a transakciám okolo neho venoval v 23 článkoch. Naposledy poukazoval na podozrivé prevody začiatkom februára: Ďalšie zvláštne prevody okolo Kočnera

Čo na celú situáciu hovorí Kočner?

Marián Kočner | Foto: TASR

Redakcia hlavné.sk oslovila i samotného Kočnera, ktorý sa mal nezvestnému novinárovi údajne vyhrážať. Samotný Kuciak na neho podal trestné oznámenie, na čo podnikateľ reagoval:„Dnes som prvýkrát počul, že pán Kuciak na mňa podal trestné oznámenie. Vôbec som o tom doteraz nevedel.“ vyjadril sa k trestnému oznámeniu Kočner.

Vyhrážky popiera

„Prednedávnom v rozhovore s pánom Kuciakom som mu položil rečnícku otázku, ako by sa mu páčilo, keby som ja začal hľadať nejaké veci na neho, na jeho rodinu či zdieľal klamstvá, polopravdy a potom to uverejňoval.“ uviedol podnikateľ, ktorého meno najviac rezonuje v súvislosti so zavraždeným novinárom a jeho prácou.

Komunikovali spolu

„Ja som sa s Kuciakom videl raz v živote na jednej mojej tlačovke, no nespomínam si k čomu bola. Je to už rok dozadu. Pán Kuciak mi poslal nejaké otázky mailom k témam, ktoré písal a o ktorých mal pocit, že mali so mnou súvis. Ak som vedel, vždy som mu odpovedal a on korektne uverejnil moje odpovede v plnom znení.“ uzavrel Marián Kočner pre hlavné.sk.

Môže vás zaujímať

Do aplikácie eKaranténa je zaevidovaných takmer 2 000 používateľov