Jednou vetou

Kollár chcel podľa Danka vstúpiť do SNS, Kollár to odmieta

Šéf hnutia Sme Rodina Boris Kollár.

foto: hlavné.sk

Líder Sme rodina Boris Kollár chcel v roku 2016 vstúpiť do SNS, tvrdí to predseda národniarov Andrej Danko. Kollár to odmieta, hovorí, že jedinú ponuku dostal od šéfa SaS Richarda Sulíka a aj tú neprijal.

„Prečo ste chceli v roku 2016 vstúpiť do SNS?“ pýtal sa v nedeľnej diskusii TA3 V politike Danko. Kollár tvrdí, že nikdy nechcel vstúpiť do SNS a šéf národniarov klame. „Prečo klamete? Jedinú ponuku som dostal od Richarda Sulíka, ale som to odmietol,“ vyhlásil Kollár.

Danko si s Kollárom vyčítali, kto je v politike viac osobný. „Mne je ľúto, že toto živočíšno prinášate do politiky,“ povedal Danko. „Z vašich úst znie slovo odbornosť tragikomicky. Toto slovo sa s vami spája ako so mnou kozmonautika,“ poznamenal Kollár.

Študenti odkazujú: Danko, nechceme ťa!

„Boris, ťaháš ma na dno,“ uviedol Danko. „Ty na tom dne si, celý život,“ kontroval Kollár. Danko žiada odbornú diskusiu a prešiel k zákonu, ktorý má riešiť situáciu s akademickými titulmi. Kollár mu vyčítal, že ju SNS odpísala od opozičného.

Danko tiež uviedol, že nemá záujem o prezidentskú kandidatúru v budúcoročných voľbách. Definitívne stanovisko však podľa vlastných slov v politike nehovorí. Doplnil, že SNS musí mať prezidentského kandidáta.

Hovorca roka Krpelan o platoch stále mlčí: Čo na to porota, ktorá mu udelila titul top hovorcu 2018?

Zopakoval, že on chce v parlamentných voľbách v roku 2020 získať so SNS najviac percent a robiť politiku ako maďarský premiér Viktor Orbán. „Chcem robiť, čo robí Orbán v Maďarsku. Áno, je kritizovaný, ale chráni. Slovensko musí robiť silnú politiku,“ vyhlásil Danko.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky