Jednou vetou

Kollár pri nominácii na primátora Bratislavy drží líniu s OĽaNO a SaS

Boris Kollár zo strany Sme Rodina.

Foto: TASR

Hnutie Sme rodina sa v jesenných voľbách bratislavského primátora nechystá nominovať vlastného kandidáta. „My sa pripojíme ku koalícii SaS a OĽaNO a budeme podporovať toho, koho má podľa dohody nominovať OĽaNO," povedal pre TASR líder Sme rodina Boris Kollár.

Uviedol, že tento postup by neplatil jedine vtedy, ak by bol kandidátom niekto „absolútne neprijateľný“. „Pokiaľ to bude čestný človek, za ktorým nie sú škandály, nemáme problém ho podporiť,“ zdôraznil Kollár. To sa podľa jeho slov týka i starostov bratislavských mestských častí Záhorská Bystrica (Jozef Krúpa) a Vajnory (Ján Mrva), ktorí sa v prípade možnej nominácie OĽaNO už spomínajú. Rovnako by tomu tak bolo aj vtedy, ak by sa kandidátom OĽaNO na bratislavského primátora stal bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika. „Ak by tak bolo, nemáme problém Miku podporiť ani my. Ak by však išiel Mika samostatne, prípadne s podporou niekoho iného, my budeme asi držať líniu s OĽaNO a SaS,“ uviedol Kollár, ktorý je presvedčený, že Mika bude kandidovať.

Prvým oficiálnym kandidátom na primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách je architekt, mestský aktivista a hudobník Matúš Vallo. Svojho kandidáta by malo postaviť aj Kresťanskodemokratické hnutie (KDH). Mala by to byť manažérka Caroline Líšková. Kandidatúru síce nepotvrdil, ale ani nevyvrátil bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik. Súčasný primátor Ivo Nesrovnal viackrát povedal, že sa kandidatúrou v tomto období nezaoberá. Má sa k nej vyjadriť „až keď na to príde vhodný čas“. Oficiálny termín jesenných komunálnych volieb ešte nie je vyhlásený. Mali by sa však uskutočniť na začiatku novembra.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky