Jednou vetou

Komunálne voľby si zopakuje 43 samospráv

Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Barány a predseda Štatistického úradu SR predseda odborného sumarizačného úradu Alexander Ballek počas vyhlásenia výsledkov komunálnych volieb 2018 po zasadnutí Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán 11. novembra 2018 v Bratislave

foto: TASR - Pavel Neubauer

Komunálne voľby si zopakuje 43 samospráv, dôvody sú rôzne. Potvrdil to predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány na nedeľnej tlačovej konferencii. Komunálne voľby sa konali celkovo v 2919 mestách a obciach. Volebná účasť za celé Slovensko bola 48,67 percenta.

aktualizované: 17:05

Predseda Štatistického úradu SR Alexander Ballek spresnil, že spomínaných 43 obcí má problém s tým, že neboli zvolení starostovia alebo miestni poslanci. Nové voľby vyhlasuje predseda Národnej rady SR.

Politici interpretujú výsledky komunálnych volieb – každý sa vidí ako víťaz

Komunálne voľby sa konali celkovo v 2919 samosprávach. Voliť mohlo 4.494.400 obyvateľov. K volebným urnám prišlo 2.187.735, účasť za celé Slovensko teda bola 48,67 percenta.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky