Jednou vetou

Tak predsa je na chvíľu koniec chladným dňom? Čaká nás babie leto!

Babie leto u nás zatiaľ nedostalo šancu.

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Po dlhých, chladných týždňoch, ktoré prišli nečakane už v septembri, prichádza konečne babie leto a poteší nás už čoskoro! Ktoré dni môžeme očakávať príjemné oteplenie?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Už niekoľko týždňov sužovali celé Slovensko mimoriadne chladné dni. Za upršané, chladné počasie počas posledných týždňov môže tlaková výš Lorenzo, ktorá bola pozostatkom hurikánu. Chladným dňom je však onedlho na nejaký čas koniec. Záver pracovného týždňa má totiž podľa meteorológov priniesť teplé, jesenné dni.

FOTO: Manželia Rehákovci sa vybrali na jesennú prechádzku!

Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu by sa už v piatok malo na území západného Slovenska otepliť na príjemných 19 stupňov Celzia. Počas víkendu by mali v niektorých oblastiach Slovenska teploty vystúpiť až na 25 stupňov Celzia a pretrvávať by malo slnečné až polooblačné počasie.

Jeseň vystrkuje rožky: Toto sú najlepšie recepty proti chrípke a prechladnutiu

„Vyhliadky naznačujú, že teploty by mali vyvrcholiť na začiatku budúceho týždňa, kedy je pravdepodobnosť, že v najteplejších lokalitách vystúpia teploty až k hranici +25 °C,“ informoval meteorologický portál imeteo.sk.

Odlomená kryha z Antarktídy: Je väčšia, ako Londýn!

Do kedy sa babie leto udrží zatiaľ jasné nie je. Mierne ochladenie by nás totiž malo čakať už začiatkom budúceho týždňa. Dovtedy si však budeme môcť dosýta užiť mimoriadne teplé dni. Denné teploty by tento víkend totiž mali byť o 6 až 9 stupňov Celzia vyššie ako je na súčasné obdobie roka, teda na polovicu októbra bežné.

Drastické klimatické zmeny: Zničíme si našu Zem?

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší