Jednou vetou

Konkurz na Bašternákov majetok prebieha, čo bude s Ficom?

Robert Fico a Ladislav Bašternák

autorská koláž hlavne.sk, TASR, jxp

Čas na nájdenie nového bývania pre Roberta Fica sa kráti! Konkurz na majetok odsúdeného Ladislava Bašternáka bol vyhlásený 20.mája a už o približne dva týždne môže ísť nehnuteľnosť, v ktorej predseda SMER-SD žije, do dražby. V akom je stave aktuálne konkurzné konanie? Koľkí veritelia Ladislava Bašternáka sa prihlásili do konkurzného konania? Hlavne.sk kontaktovalo správkyňu konkurznej podstaty Lenku Ivanovú.

Čaputovú čaká dôležitý inauguračný prejav. Týmto sa môže inšpirovať!

Odo dňa vyhlásenia konkurzu plynie 45 dňová lehota, kedy sa môžu prihlásiť veritelia Ladislava Bašternáka. „Prepáčte, ale konkurzné konanie je tajné a preto nemôžem odpovedať na otázku, či sa prihlásili nejakí veritelia. Čo sa týka predaja majetku, sledujte obchodný vestník aj naďalej,“ uviedla pre hlavne.sk správkyňa konkurznej podstaty Lenka Ivanová.

Nedozvedeli sme sa teda ani to, či namietla rýchle prevody nehnuteľností a firiem Ladislava Bašternáka na manželku či advokátov a spochybnila ich platnosť. V tejto chvíli je jediným majetkom podnikateľa byt, v ktorom žije v prenájme expremiér R.Fico s manželkou Svetlanou. L. Bašternák si odpykáva 5-ročný trest väzenia a zákaz podnikania za krátenie dane vo výške 2 milióny eur vo väznici s najslabším stupňom stráženia.

Rezidencia Bonaparte | autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Rozkoly medzi prezidentami a premiérmi na Slovensku nie sú nič výnimočné

A ako je na tom Robert Fico? Už sa objavili informácie, že prespáva dosť často v centrále SMER-u. Ako to vyzerá s jeho novým bývaním?  „Vždy, keď sa niečo objaví a ja mám o to záujem, tak hľadám pozadie toho stavebníka a buď nájdete daňového podvodníka, DPH-čkára, mafiána, človeka, ktorý má záznamy v registri trestov a ja vám nechcem dávať šancu na to, aby ste ma dusili vo vlastnej šťave, že zase od koho ten byt kupujem alebo prenajímam,“ uviedol tento týždeň na margo hľadania bývania a pozadia stavebných firiem R. Fico. Takže situácia je, zdá sa, nezmenená.

Kým Robert Fico v minulosti uviedol, že o kúpu bytu Bašternáka nemá záujem, prejavil ho, naopak, líder OĽaNO Igor Matovič. Ten tam chcel zriadiť múzeum korupcie. „Zúčastníme sa verejnej dražby s úmyslom preplatiť akúkoľvek ponuku a byt získať,“ vyhlasoval pred časom I.Matovič. Aktuálne I. Matovič na otázku, či ešte stále plánuje túto kúpu bytu, neodpovedal.

Nad slávnostným aktom inaugurácie Zuzany Čaputovej visí tieň

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky