Jednou vetou

KORONAVÍRUS: Ďalší pacienti a žiaľ aj úmrtie. Opäť Pezinok?!

Na Slovensku počet prípadov nakazení koronavírusom pribúda

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock, TASR

Celkovo je na Slovensku 1 199 ľudí pozitívne testovaných na toto ochorenie.

V pondelok otestovali takmer 2 700 osôb, z toho 26 testov bolo pozitívnych na Covid-19. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Na Slovensku tak máme podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií celkovo 1 199 ľudí pozitívne testovaných na toto ochorenie.

Celkový počet testov s negatívnym výsledkom je 48 229. V pondelok pribudlo aj ďalšie úmrtie pacientky z Domova sociálnych služieb Pezinok, ktorá bola hospitalizovaná v Univerzitnej nemocnici Bratislava. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na Covid-19 tak stúpol na 14.

Najprv museli štyria seniori zomrieť, až potom Droba konal

Z nových potvrdených prípadov sú tri osoby z karanténnych stredísk a päť ľudí z Účelového zoskupenia pre operáciu (OP) Karusel. Hospitalizovaných je aktuálne 207 pacientov, u 82 bolo ochorenie potvrdené, u 125 sa čaká na výsledky testov.

Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je sedem pacientov, jeden na umelej pľúcnej ventilácii. Vyliečených bolo 258 ľudí, z toho bolo 61 hospitalizovaných v nemocniciach a 197 sa vyliečilo v domácej izolácii.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky