Jednou vetou

KORONAVÍRUS: Ďalšie nové prípady pribudli cez víkend

Nový koronavírus COVID-19 sa nezadržateľne šíri

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA/Zoltan Balogh/MTI via AP

Celkovo máme 485 potvrdených prípadov ochorenia na nový koronavírus. Odbery vzoriek vykonávajú príslušníci HaZZ s najvyšším stupňom ochrany.

Všetko podstatné, čo potrebujete vedieť o COVID-19 Koronavírus. Štatistiky, informácie a weblinky

V sobotu na Slovensku pribudlo 14 nových prípadov nákazy novým koronavírusom.

Za uplynulý deň otestovali spolu 1 524 ľudí. V nedeľnej relácii TA3 V politike to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Celkovo tak máme na Slovensku 485 potvrdených prípadov ochorenia Covid-19.

Ako uviedol šéf rezortu, na jednotke intenzívnej starostlivosti sú aktuálne traja ľudia. Jeden z nich je na umelej pľúcnej ventilácii.

S odberom vzoriek na testovanie pomáhajú aj hasiči

Odbery vzoriek u osôb s podozrením na ochorenie Covid-19 vykonávajú aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia HaZZ Zuzana Farkasová, posádka hasičskej záchrannej služby z Trnavy vykonávala odbery na Strednej odbornej škole Policajného zboru v Pezinku a po ukončení činností vzorky previezla do špeciálnych laboratórií Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave. „Odbery sa uskutočnili tiež v Kúpelno-liečebnom ústave Družba v Bardejove, kde ich odobrala posádka hasičov z Prešova, na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Jáne posádkou zo Žiliny a v Inštitúte pre verejnú správu v Bratislave posádkou z Radlinského ulice,“ povedala Farkasová.

V týchto chvíľach podľa hovorkyne hasiči odoberajú vzorky repatriantom vo Vojenskom obvode Lešť, konkrétne sú v nasadení tri posádky hasičskej záchrannej služby z Banskej Bystrice, Trenčína a zo Žiliny. „S odbermi sa bude pokračovať aj v karanténnom zariadení v Gabčíkove, kam už smerujú hasiči z Nitry. Odbery vzoriek vykonávajú príslušníci HaZZ s najvyšším stupňom ochrany,“ dodala Farkasová

V sobotu na Slovensku pribudlo 14 nových prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak máme na Slovensku 485 potvrdených prípadov ochorenia Covid-19.

ODPORÚČAME: Aktuálne štatistiky o ochorení COVID-19 Koronavírus na celom svete nájdete TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky