Jednou vetou

KORONAVÍRUS: Na Slovensko dnes priletí 70 Slovákov z Londýna

Cestujúci vychádzajú z lietadla po repatriačnom prílete z Washingtonu v USA na Letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave. 27. marec 2020.

Foto: SITA/Prezídium PZ

V nedeľu 24. mája v rámci repatriácie priletelo domov 130 Slovákov zo Štokholmu

Na Slovensko dnes priletí 70 Slovákov z Londýna. Agentúru SITA o tom v tlačovej správe informovala hovorkyňa letiska Milana Rastislava Štefánika v Bratislave Veronika Ševčíková. V nedeľu 24. mája v rámci repatriácie priletelo domov 130 Slovákov zo Štokholmu. Repatrianti budú musieť byť do vykonania testu na ochorenie Covid-19 v štátnej karanténe.

„Z hlavného mesta Veľkej Británie priletí dnes o 20.00 h na bratislavské letisko 70 cestujúcich,“ informuje Ševčíková. Lietadlo zároveň dopraví do Londýna 37 Slovákov. Let z Bratislavy do Londýna a naspäť zabezpečí dopravca Go2Sky a organizuje ho spoločnosť Charter Advisory.

Počas nedele 24. mája vybavilo bratislavské letisko aj rotáciu letu do Švédska. Z Bratislavy do Štokholmu odletelo o 10:00 spolu 141 cestujúcich. „Repatriačným letom zo švédskeho letiska Štokholm-Arlanda následne o 15.30 h priletelo na Letisko M. R. Štefánika 130 Slovákov, ktorí boli prepravení do karanténnych zariadení Ministerstva vnútra SR. Let zabezpečil dopravca AirExplore na objednávku spoločnosti Zahura Private Air Travel,“ upresnila hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky