Jednou vetou

KORONAVÍRUS: Na Slovensku pribudli ďalšie prípady na Koronavírus

Nový koronavírus COVID-19 sa nezadržateľne šíri

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA/Zoltan Balogh/MTI via AP

Minister zdravotníctva Marek Krajčí očakáva v najbližších dňoch rekordné počty testovaných, počet odberných miest sa podľa neho zvýši až na sto

VIEME PRVÍ: Zavrie nás Matovič na Veľkú Noc?

Na Slovensku pribudlo v piatok 21 nových prípadov ochorenia Covid-19, pričom celkovo bolo v tento deň testovaných 1889 ľudí. Po návšteve spoločnosti Chirana Medical o tom informoval predseda vlády Igor Matovič. Slovensko tak momentálne eviduje 471 pozitívne testovaných.

Počet testov s negatívnym výsledkom sa podľa ministerstva zdravotníctva vyšplhal na 13 160. Aktuálne je podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií hospitalizovaných 165 pacientov, z toho u 72 bol koronavírus potvrdený, v 93 prípadoch sa čaká na výsledok testov.

Do testovania sú zapojené aj súkromné laboratóriá, doteraz vyšetrili celkovo 1 545 vzoriek. Minister zdravotníctva Marek Krajčí povedal, že v súčasnosti je na Slovensku 29 odberných miest na vzorky pre testovanie na koronavírus.

Očakáva, že v najbližších dňoch pôjde testovanie do rekordných čísel a počet odberných miest sa v priebehu budúceho týždňa zvýši až na sto.

 

ODPORÚČAME: Aktuálne štatistiky o ochorení COVID-19 Koronavírus na celom svete nájdete TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky