Jednou vetou

KORONAVÍRUS: Na Slovensku pribudlo ďalších 41 prípadov koronavírusu

Nový koronavírus COVID-19 sa nezadržateľne šíri

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA/Zoltan Balogh/MTI via AP

Slovensko nebolo podľa nového premiéra Igora Matoviča na koronavírus dostatočne pripravené.

Na Slovensku dnes pribudlo ďalších 41 prípadov koronavírusu. Doteraz ide o najvyšší nárast pozitívnych testovaní počas jedného dňa. Informáciu potvrdil po zasadnutí novej vlády SR jej premiér Igor Matovič (OĽaNO).

FOTO: Zásobovanie v obchodoch. Kto prv príde, ten skôr berie

Dodal, že hneď v nedeľu 22. marca pôjde osobne do centra Správy štátnych hmotných rezerv SR (SŠHR), aby preveril ich súčasný stav a tiež opatrenia, ktoré boli doteraz zavedené. Aktuálne bolo v súvislosti s novým ochorením potvrdených 178 prípadov.

Nový premiér si na všetko posvieti

Hlavným bodom prvého rokovania bol práve boj s koronavírusom. „Prerokovať tento bod trvalo výrazne dlhšie ako iné. Žiadali sme členov Ústredného krízového štábu (ÚKŠ), aby nás informovali o tom, ako chceme bojovať s krízou koronavírusu. Plánovali sme výrazne skôr skončiť, no dozvedeli sme sa mnoho závažných informácií, o ktorých sme doteraz nevedeli. Chceli sme mať pravdivé, dobré a kvalitné informácie. Prijali sme aj rozhodnutia. Už zajtra ráno o 08:00 h sa chcem pozrieť do SŠHR a zaujímať sa, ako správa ŠHR pristupovala pri zabezpečení ochranných pomôcok ľudí v prvej línii v boji proti koronavírusu. Vzhľadom na medializované informácie postup SŠHR nebol promptný. Začali objednávať ochranné pomôcky neskoro a predražene. Zajtra chcem počuť odpovede na otázky od šéfa SŠHR. Pozrieme sa SŠHR na prsty. Potrebujeme vedieť, aký je súčasný stav a ako postupovali doteraz,“ ozrejmil Matovič.

Testovanie pacientov na Koronavírus – COVID-19 pred nemocnicou na Kramároch v Bratislave, 20. marec 2020. | Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

 

FOTO: Nemáte rúško? Takto si ho raz dva vyrobíte ako naša čitateľka

Slovensko nebolo podľa nového premiéra Igora Matoviča na koronavírus dostatočne pripravené. Lekári a zdravotné sestry čakali na potrebné ochranné vybavenie dva mesiace.

V pondelok 23. marca preto Igor Matovič plánuje zvolať na jednotlivé ministerstvá krízové štáby, ktoré majú navrhnúť ďalšie potrebné opatrenia na zabránenie šírenia vírusu a ktoré nová vláda následne prerokuje ešte v daný deň na svojom rokovaní.

Testovanie pacientov na Koronavírus – COVID-19 pred nemocnicou na Kramároch v Bratislave, 20. marec 2020. | Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

 

Koronavírus: Dolinského ex pózuje s definfekciou, ktorá v nemocnici chýba

Matovič: Nevieme, čo bude ďalej

„Chcem, aby v pondelok zasadli všetky krízové štáby na jednotlivých ministerstvách a potom zvoláme rokovanie vlády, kde prijmeme ďalšie opatrenia. Lekári a zdravotné sestry už skoro dva mesiace čakajú na adekvátne vybavenie. Nemali dostatočnú ochranu, aby chránili samých seba. O ďalších opatreniach budeme informovať verejnosť po rokovaní vlády v pondelok,“ ozrejmil Matovič.

Nový premiér sa vyhol odpovedi na otázku, či budúci týždeň vyhlási núdzový stav pre celú krajinu. „Nevieme, čo bude ďalej. Musíme sa hlavne správať zodpovedne. Zároveň potrebujeme vedieť, akým smerom sa situácia vyvinie,“ dodal.

Nemilosrdná štatistika v Bratislave

Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren v sobotu zverejnil nemilú štatistiku pozitívnych prípadov Koronavírusu v hlavnom meste. Celkovo ide o 64 prípadov v Bratislave, najviac pochádzajú z Ružinova a Petržalky. „Zo skúseností zo zahraničia, vynásobte si tieto čísla najmenej desiatimi… a dávajte si pozor!“ vyzýva Martin Chren.

Nelichotivé prvenstvo. Zo skúseností zo zahraničia, vynásobte si tieto čísla najmenej desiatimi… a dávajte si pozor!…

Uverejnil používateľ Martin Chren – starosta Ružinova Sobota 21. marca 2020

 

FOTO: To je ale drzosť. Niektorí s rúškami na internete nehorázne kšeftujú

Môže vás zaujímať

R. Raši: Niekoľko dôkazov o klamstvách pani Remišovej