Jednou vetou

KORONAVÍRUS: Noví pacienti, ale aj ďalšie úmrtie?!

Nový koronavírus COVID-19 sa nezadržateľne šíri

autorská koláž hlavne.sk, Foto: MZV

Za sobotu laboratóriá otestovali 3 323 osôb, z toho 72 testov bolo pozitívnych na Covid-19. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Na Slovensku je tak celkovo 1 161 pozitívne testovaných ľudí na toto ochorenie. Z nových prípadov za uplynulý deň je sedem pacientov z Účelového zoskupenia pre operáciu (OP) Karusel a 25 z Domova sociálnych služieb v Martine. Celkový počet testov s negatívnym výsledkom je 43 115.

Najprv museli štyria seniori zomrieť, až potom Droba konal

V Univerzitnej nemocnici Bratislava zomrela ďalšia žena z Domova sociálnych služieb v Pezinku. Na Slovensku tak zomrelo doteraz 12 ľudí s potvrdeným ochorením Covid-19.

Kritizoval Matoviča, dostal poriadnu facku. Toto Drucker isto nečakal

V nemocniciach je hospitalizovaných 212 pacientov, u 81 bolo ochorenie potvrdené, 131 čaká na výsledky testov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je osem pacientov, dvaja sú na umelej pľúcnej ventilácii. Vyliečených je 229 ľudí, z toho bolo 56 hospitalizovaných v nemocniciach a 173 sa vyliečilo v domácej izolácii.

Pitie alkoholu nechráni pred Covid-19 a môže byť nebezpečné

Pitie alkoholu nechráni pred Covid-19 a môže byť nebezpečné. Upozornil na to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. V súvislosti s pandémiou vznikajú totiž rôzne mýty, medzi inými sa šíri aj taký, že konzumácia alkoholu ničí vírus, ktorý spôsobuje Covid-19.

„Konzumácia alkoholu neničí vírus, ale naopak pravdepodobne zvýši zdravotné riziká, ak sa osoba infikuje. Svetová zdravotnícka organizácia varuje, že v žiadnom prípade by ste nemali konzumovať akýkoľvek druh alkoholického produktu ako prostriedok prevencie alebo liečby infekcie Covid-19,“ konštatoval ÚVZ SR.

Všetko podstatné, čo potrebujete vedieť o COVID-19 Koronavírus. Štatistiky, informácie a weblinky

Silné užívanie alkoholu zároveň zvyšuje riziko syndrómu akútnej respiračnej tiesne (ARDS), ktorá je jednou z najzávažnejších komplikácií tohto ochorenia. Podľa ÚVZ SR by sa mali občania počas pandémie vyvarovať alkoholu úplne. „Je dôležité pochopiť, že alkohol predstavuje riziko pre vaše zdravie a bezpečnosť, a preto by ste sa mu mali počas izolácie alebo karantény vyhýbať,“ uzavrel.

VIDEO: Drsný odkaz Slováka z Rajky Matovičovi

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky