Jednou vetou

KORONAVÍRUS: Rekordný počet testovaných za utorok, vedieme si dobre

Nový koronavírus COVID-19 sa nezadržateľne šíri

autorská koláž hlavne.sk, Foto: MZV

Pribudlo sedem prípadov nákazy koronavírusom, v utorok otestovali vyše 5-tisíc ľudí. Celkovo tak máme 1 391 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie Covid-19.

Na Slovensku v utorok pribudlo sedem prípadov nákazy koronavírusom. Na webe covid-19.nczisk.sk o tom informovalo Národné centrum zdravotníckych informácií.

Celkovo tak máme 1 391 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie Covid-19. Laboratóriá v utorok urobili 5 472 testov, celkový počet otestovaných vzoriek je tak už 81 338. Ochorenie prekonalo ďalších 61 ľudí, spolu sa vyliečilo už 484 osôb.

Zároveň pribudli ďalšie dve úmrtia pacienta s pozitívnym testom na Covid-19. Na Slovensku tak evidujeme celkovo 22 úmrtí osôb pozitívne testovaných na toto ochorenie.

Ako informuje permanentný krízový štáb na webe, hospitalizovaných je 180 pacientov. Z toho má ochorenie Covid-19 potvrdených 53 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je osem pacientov, umelú pľúcnu ventiláciu nepotrebuje žiadny pacient.

Z nových prípadov zaznamenali dva v Bratislavskom kraji a po jednom prípade v Košickom, Nitrianskom, Prešovskom, Trenčianskom a Trnavskom kraji. Hodnota kĺzavého mediánu je šesť. Ďalšia fáza otvárania ekonomiky by sa nespustila v prípade, ak by kĺzavý medián dosahoval hodnotu 100.

Všetko podstatné, čo potrebujete vedieť o COVID-19 Koronavírus. Štatistiky, informácie a weblinky

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky