Jednou vetou

KORONAVÍRUS: Takýto nárast nových prípadov tu ešte nebol?!

Nový koronavírus COVID-19 sa nezadržateľne šíri

autorská koláž hlavne.sk, Foto: MZV

Za utorok pribudlo 101 nových prípadov ochorenia COVID-19. Celkovo tak na Slovensku evidujeme 682 prípadov tohto ochorenia.

Za utorok pribudlo 101 nových prípadov ochorenia COVID-19. Na tlačovej konferencii o tom informoval predseda vlády SR Igor Matovič. Celkovo tak na Slovensku evidujeme 682 prípadov tohto ochorenia. Laboratóriá v utorok otestovali 2042 vzoriek.

Ako premiér uviedol, z nových potvrdených prípadov má 16 ľudí viac ako 60 rokov. Minimálne 31 pozitívne testovaných je už aj v piatich osadách. V nich sa bude navyšovať počet odberových jednotiek, aby sa otestovali čo najrýchlejšie.

Pozitívne testovaných bolo už aj viac ako 60 ľudí, ktorí cestovali z Tirolska individuálnou dopravou a boli odchytení na hraniciach. Následne boli umiestnení do štátnej karantény. „Nie je čas, aby sme boli optimisti. Je čas, aby sme boli naďalej veľmi obozretní. Radšej buďme desaťkrát opatrnejší, ako by sme podľahli pokušeniu užívať si slobodu,“ povedal premiér.

🔴 SITUÁCIA JE VÁŽNA, PROSÍM, NEBLAZNIME.

Uverejnil používateľ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Streda 8. apríla 2020

 

Ako konštatoval hlavný hygienik SR Ján Mikas, boj s pandémiou sme ešte nevyhrali. „Predpokladám, že najbližšie dva, tri týždne napovedia, ako na tom Slovensko reálne je,“ uviedol. Musíme sa podľa neho sústrediť aj na marginalizované rómske komunity.

Predseda vlády sa tiež ospravedlnil občanom za kolóny, pretože kontroly mali byť podľa neho námatkové. To, že si niekto uznesenia vysvetlil po svojom a dal príkaz policajtom, aby kontrolovali každého, považuje za sabotáž uznesenia vlády. „Pevne verím, že aj ľudia dokážu prepáčiť kolóny. Situácia je z medicínskeho hľadiska na Slovensku omnoho vážnejšia, ako to, či sme strávili pár hodín na základe niečej chyby v kolóne,“ uzavrel.

 

Všetko podstatné, čo potrebujete vedieť o COVID-19 Koronavírus. Štatistiky, informácie a weblinky

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky