Jednou vetou

KORONAVÍRUS: V utorok pribudlo až 100 prípadov nákazy koronavírusom

Igor Matovič reagoval na najnovšie čísla nakazených na Facebooku.

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA

V utorok 18. augusta pribudlo na Slovensku až 100 infikovaných koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Počet ľudí nakazených koronavírusom tak na Slovensku stúpol na 3 022.

Uplynulý deň urobili laboratóriá 3 684 testov, spolu doposiaľ otestovali 300 586 vzoriek. Pribudli dve úmrtia, vyliečilo sa 17 pacientov. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak stúpol na číslo 1 997.

Ako informoval portál korona.gov.sk, aktuálne je hospitalizovaných 64 pacientov, pričom v utorok tento počet klesol o sedem. U 42 z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú štyria pacienti a umelú pľúcnu ventiláciu potrebujú rovnako štyria pacienti. Sedemdňový kĺzavý medián má hodnotu 49.

Matovič reagoval na sociálnej sieti

„100 … čo by sme dnes všetci dali za možnosť vedieť o tých, ktorí prišli z nebezpečných krajín a ignorujú povinnosť nahlásiť sa na Úrade verejného zdravotníctva!“ napísal premiér Matovič na svojom Facebooku o nových prípadoch nákazy na Slovensku.

100 … čo by sme dnes všetci dali za možnosť vedieť o tých, ktorí prišli z nebezpečných krajín a ignorujú povinnosť…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Streda 19. augusta 2020

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky