Jednou vetou

KORONAVÍRUS: Za stredu pribudlo 19 prípadov ochorenia Covid-19

Nový koronavírus COVID-19 sa nezadržateľne šíri

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA/Zoltan Balogh/MTI via AP

Negatívny výsledok malo za uplynulý deň 1 671 vzoriek.

Za stredu pribudlo na Slovensku 19 prípadov ochorenia Covid-19. Vo štvrtok o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Na Slovensku je tak aktuálne potvrdených 701 prípadov ochorenia na nový koronavírus. Negatívny výsledok malo za uplynulý deň 1 671 vzoriek.

Ako Krajčí uviedol, hospitalizovaných je aktuálne 51 pacientov, ktorí majú potvrdený nový koronavírus. S podozrením na ochorenie je v nemocniciach ďalších 106 ľudí. Na umelej pľúcnej ventilácii je päť pacientov, ďalší dvaja sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

ODPORÚČAME: Aktuálne štatistiky o ochorení COVID-19 Koronavírus na celom svete nájdete TU

Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, z celkového počtu testov za stredu štátne laboratóriá urobili 943 a zachytili 16 pozitívnych osôb. Súkromné laboratóriá urobili 747 testov, tri boli pozitívne.

V stredu pribudli štyri osoby nad 65 rokov. Celkovo je na Slovensku v tejto vekovej kategórii pozitívnych 53 osôb, najviac v okrese Bratislava. Zároveň stále platí, že z ochorenia sa podarilo vyliečiť 16 osôb, chorobe doteraz podľahli dvaja pacienti. Z celkového počtu pozitívnych prípadov ochorenia je 383 mužov a 318 žien.

Najviac pozitívnych osôb je vo vekovej kategórii od 30 do 44 rokov, najmenej je detí do 14 rokov.

Všetko podstatné, čo potrebujete vedieť o COVID-19 Koronavírus. Štatistiky, informácie a weblinky

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky