Jednou vetou

KORONAVÍRUS: Žiadne úmrtie, osem nových pacientov, ale aj vyliečení

Nový koronavírus COVID-19 sa nezadržateľne šíri

autorská koláž hlavne.sk, Foto: MZV

Na Slovensku stále evidujeme 27 úmrtí osôb pozitívne testovaných na ochorenie Covid-19, spolu sa vyliečilo už 1 112 osôb.

Na Slovensku v stredu pribudlo osem prípadov nákazy koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.

Celkovo tak máme 1 477 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie Covid-19. Laboratóriá v stredu urobili takmer 4 900 testov, celkový počet otestovaných vzoriek je tak už takmer 132 -tisíc. Ochorenie prekonalo ďalších 52 ľudí, spolu sa vyliečilo už 1 112 osôb.

Nepribudlo žiadne ďalšie úmrtie pacienta s pozitívnym testom na Covid-19. Na Slovensku tak stále evidujeme 27 úmrtí osôb pozitívne testovaných na toto ochorenie.

Ako informoval permanentný krízový štáb, počet hospitalizovaných pacientov v stredu klesol, aktuálne je ich 134. Z toho má ochorenie Covid-19 potvrdené 21 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú štyria pacienti, umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje jeden pacient.

Kĺzavý medián má stále hodnotu štyri. Šesť nových prípadov potvrdili v stredu v Košickom kraji. Zhodne po jednom prípade pribudlo v Prešovskom a Trenčianskom kraji.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky